Ehkä lasten saanti ei ole tarkoitettu niille jotka ei sellaisia saa luonnollisesti. Lasten saanti kuuluisi jättää niille, jotka niitä luonnollisesti saavat. Onko keinohedelmöitys itsekäs vaihtoehto?
Keinohedelmöitys on itsekästä
Suurperheen_isä
114231
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Eli jos miehellä on vaikka heikkolaatuinen sperma, pariskunnan on itsekästä käyttää keinohedelmöitystä apuna?
Tuossa tapauksessa huonot geenit ei mieheltä ainakaan pääse jälkeläisten riesaksi.
Ehkä avaaja tarkoitti, ettei niitä huonoja omia sukusoluja pidä manipuloida, niin että saadaan jälkeläisiä aikaan. Jälkeläisiä, joilla on mahdollisesti vaikaa saada jälkeläisiä.
Samalla ajattelulla ei pitäisi tehdä lapsia, jos joutuu keisarinleikkauseen kapean lantion vuoksi ja saa mahdollisesti lapsia, jotka joutuu tekemään lapset keisarinleikkauksella. Nykyään ei ole enää luonnonvalintaa, kun lääketieteellä pystytään auttamaan niitä äitejä, jotka muutoin kuolisi synnytykseen tai joiden lapset poistettaisiin kohdusta palasina.
Tätä kusutaan inhimillisyydeksi. Kyllähän ennen vanhuksetkin tyrkättiin kalliolta alas, kun eivät enää kyenneet itsenäiseen olemiseen ja elämään, vaan olisivat olleet muiden hoidettavina. Kehitysvammaiset tyrkättiin myös kalliolta tai vähän inhimellisemmin (kuten nämä seinähullut Suomi24-trollit) olisi vain kytketty ketjulla seinään. Siitähän seinähullunimityskin tulee. Aborttipalstalla on eräs abortinvastustaja ja perhepalstalla "raisiolainen" ja "Lissu", jotka olisi olleet ikänsä ketjulla kiinni seinässä. Hahhaa. :DDDDDDD
Suomalaisten geenikanta on todella kapea, tästä todisteena lukuisat perinnölliset sairaudet joita tutkijat tulevat ulkomailta asti Suomeen ihmettelemään...
Suomalaiset on sisäsiitoinen kansa joka pitäisi kieltää kokonaan naimasta toisiaa.. sukua kun kaikki ollaan enemmän tai vähemmän... niin tai tietysti poikkeuksena joku Pohjanmaa ja muut jumalan seläntakana olevat paikat joissa kaikki kyläläiset ovan toisilleen sukua.. siellä ei enää ole paljon väliä kun peli on jo menetetty... LOL
Kyllä keinohedelmöitys pitäisi kieltää. Jos naisella on mahdollisuus tulla raskaaksi, niin aina miehistä talkoohenkeä löytyy ja toivottuun lopputulokseen päästäisiin luonnollisella tavalla.
Vastaus kysymykseen "Onko keinohedelmöitys itsekästä" on Kyllä!! Jos nainen ei tule raskaaksi luonnollisella menetelmällä, on sillä jokin tarkoitus. Ihmisen ei pidä leikkiä Jumalaa, koska sillä on aina ikävät seuraukset
Jumala on määrännyt että kehitysvammaiset lapset tai syntymässä sairastuneiden tai vammautuneiden lasten tulee kuolla jos ne kuolevat ilman hoitoa. Heitä ei saa auttaa. Kaikki lääkkeet ja lääkinnällinen apu on itsekästä ja jumalatonta. ihmisen ei pidä leikkiä Jumalaa!
Jumala ja Jumaluus on luonnonvalintaa!
Kaikki vauvat kuolevat ilman hoitoa.
Ompas taas todella järkeviä kommenteja eli jos olet vaikka köyhä et saa lotota koska voit voittaa rahaa eli jos olet ollut köyhä syntyessäsi et saa rikastua .
Jos sinkkunainen ei saa sen verraan miesta löydettyä että seksiä harrastaa ja tiineksi tulee niin on saamattomuutta.
Kyllä keinohedelmöityksessä käyvät pariskunnatkin. Jopa heteroparit.
Juurikin näin. Lapsettomuushoidot pitää lailla kieltää!!!! Kaikkien ei ole tarkoitus saada lapsia niin se evoluutio vain toimii.