poliisijohtajien voitelu

poliisijohtajat voideltu, perusopetus on pakollista
364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miksi Runeberg on saanut muutaman vuoden tuomion virkavelvollisuuden rikkomisesta? Mitä hän oikein on rikkonut?
Vai menikö sanat Saara-huoran totuudesta liian syvälle tuomarien kaaliin?

Sen kommentin muistan parin vuoden takaa täältä poliisiketjuista että Saaraa pitää suojella, maksoi mitä maksoi. Mutta se näkökulmahan on ylläpidetty helvetissä.

Äänestä
  • Minä olen ihmetellyt, kuinka fiksut oikeustoimittajat on saatu uskomaan Saaran puheisiin. Kuinka monta prosenttia Saaran puheista mahtaa olla totta ja paljonko niissä on kalavaleita?

    Äänestä

Soini on joskus moittinut mimosan hipiästä poliittisia vastustajiaan.
Vaikuttaa siltä että Runebergin kohtalo oli törmätä tällaiseen me too-mimosahipiäiseen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysymystäkin kirjoitti:

poliisijohtajat voideltu, perusopetus on pakollista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu