Aika kovasti ovat nyt julkisuudessa ja markkinoilla. Onko teillä kokemusta?
Vastaukset 14
- 1337Veijo
Aivan mahtava, elämä on yhtä juhlaa MPY:llä! Mikkelistä johdetaan koko Suomea.
- Veijo1337
6/5
- Veijo7331
Yhtiö on muuttunut muutamassa vuodessa aika tavalla - taitaapa pääkonttori olla etelässä ja aluekonttoreita useammassa kaupungissa kuten Mikkelissä. Asiakaskokemusmainoksia on tullut vastaan monessa mediassa.
- VeijoVeijonpoikaVeijonen
Liekö Veijoja koko porukka.
- Veijonen
Kyllä
- Peter45
Huippu firma ja hyvät palkat. Positiivinen poikkeus omalla alallaan. Erinomainen johto.
- Anonyymi
Olipa hyvä vitsi! Vain idiootti on siellä töissä. Eikä siellä olevat edes kehtaa muille kertoa missä ovat töissä.
- Veijo_vaan
Erinomaiset tuotteet
- YT-Veijo
Mitäs olette juuri nyt mieltä Mikkelin MPY huippu firmasta? YT:t oli juuri, jossa asiantuntijoita laitettiin tien päälle kuin possuja joulukinkuiksi. Just kuulin, lieneekö totta että irtisanomisajan palkkojen kanssakin on ongelmia. Onkohan kassa tyhjä, etteivät pysty kuukautta tai paria maksamaan? Maineen näkökulmasta kukaan tollaseen firmaan mene, jos ei edes lakisääteiset hommat onnistu. On se suomi sen verran pieni maa.
- Anonyymi
Kuulim jo että noutaja tulee firmalle tänä vuonna. Asiakaskato aivan hirvittävän suurta ja perälauta vuotaa.
- Anonyymi
Millon MPY siirtyy nykyaikaan eli surkean museo HD-kuvan tilalla mahtava UHD?
Ihmiset ovat ostaneet 4K(UHD) televisioita ainakin viitisen vuotta. Miksi MPY vaeltaa keskiajassa? Siksikö että manit saa helpommin ja halvemmalla? Heh, asiakkailtahan se kuitenkin kupataan. Telian UHD on kuvan laadultaan niin mahtava että HD:n katselu on todella kärsimystä. Uskoltaakohan MPY:ltä kukaan ottaa kantaa asiaan? - Anonyymi
Jatkuvaa epätoivoista markkinointia joka ei pidä paikkaansa. Asiakaskato valtava! Henkilöstöpolitiikka syvältä. Portfolio ja kehitys laahaa ja sakkaa. Tuotannossa Hitleri töissä eli asiakkaat aina väärässä. Johto vaihtuu koko ajan samoin muu henkilöstä. Palvelut ei tätä päivää. Kannattaa mennä sinne!
- Anonyymi
Asiakkaana voi sanoa, että kaapelitv:n kuva ei iloa lisää. Laajakaistanettiyhteys tahmaa, jos yleensä sattuu toimimaankaan.
- Anonyymi
Hinnat nousseet valtavasti. 1G liittymä melkein 60€ 😂
Espoossa maksoin 29,90€.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.191168Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke57965Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63933- 54863
- 51761
- 61715
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍81696- 82662
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le37660Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29596