Kysymys on hiukan outo. Tosin ei ymmärrä mihin tämän laittaisin.
Pariskunnalla kolme alle kouluikäisiä lasta. Nuorimman lapsen isä ei ole naisen aviomies. Kahden muun biologinen isä hän on. Vain aviopari tietää tuon isäjutun. Missä vaiheessa ja miten halusitte kuulla tuon asia? Jos olisit yksi noista kolmesta. Aviopari voisi salata asian myös ikuisesti. Mutta voisiko se tulla esiin jossain sairastumistapauksessa tai yhteydessä.
Äidin ja Isän salaisuus
2
1028
Vastaukset
- totuusesiinjanyt
Kyllä asia pitää tuoda luonnollisella tavalla esiin, aivan samalla tapaa kuin lapsi uteliaisuuttaan alkaa kyselemään, mistä hän on tullut? Tiedän monta tapausta, että tieto on tullut jostain ja jopa järkytyksellä varhaismurkkuiässä. On ihan hirveä salata henkilöltä biologinen alkuperä. Ihminen joka tapauksessa vaistoaa salaisuuden, ja nykyään tieto voi tulla jopa sukututkimuksen tai tutkittaessa sairauksia geenitestien kautta. Geenitestit ovat tulevaisuuden arkipäivää. On suuri ihmisoikeusloukkaus tietoisesti salata ihmiseltä hänen geneettinen alkuperänsä. Kun lapselle asia kerrotaan luonnollisesti pikkuhiljaa, hän kasvaa siihen ja pitää sitä sitten tavallisena asiana. Jos voit vain jotenkin vaikuttaa, niin toimi ihmeessä tämän lapsen edun vuoksi. On törkeää valehdella näin kohtalokkaalla tavalla.
- Haluaisinnähdä
Olen samaa mieltä, mutt minkäs teet , jos biol isi ja äit samaa mieltä. Se on kostojuttu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten601965Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211910HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53957- 73875
- 27869
