rakkien määrää kaupungissa ?
Tuntuu että koiranpaskaa on jo joka paikka täysi !
parhaillaan jollain muijalla on 5-8 koiran lauma hihnat solmussa kun se paskatuttaa niitä minun reviirillä täällä keskellä Mansikkalan idylliä ! Kaupungin muutkin kylät saman paskan peitossa !
Tarttis nyt tehdä jotain ja äkkiä !
Tuntuu että koiranpaskaa on jo joka paikka täysi !
parhaillaan jollain muijalla on 5-8 koiran lauma hihnat solmussa kun se paskatuttaa niitä minun reviirillä täällä keskellä Mansikkalan idylliä ! Kaupungin muutkin kylät saman paskan peitossa !
Tarttis nyt tehdä jotain ja äkkiä !
Vastaukset 23
Vanhimmat
Kyllä asia korjaantuu kun saadaan demareitten aloitteessa vaatimat viisi koirapuistoa kaikkine herkkuineen. Pienituloisilla eläkeläisillä ei ole varaa ostaa tarvittavia lääkkeitä mutta joutuvat verotuksen kautta kustantamaan koirapuistoja.
Demarit ei tule koskaan missään vaalissa saamaan ääntäni!!!!
Koirankakattajan pitää pitää niitä
kakkapusseja mukanaan ja kerätä ne kakat mukaansa ja heittää bioastiaan kotona !
DEMERI on kuin koiranpaska kengässä.............. HARMITON , mutta vi**** taa jos omalla kohdalle osuu !
Ai ! Mites se rakkauselämä sujukaan?
Suomi on harvoja maita koiran kanssa rakastelu ei laitonta mut kakat kuuluu korjata pois.
demeri = uivelo Demari !
käytän koiraani paskalla mansikkalassa koska mansikkala on imatran paskin paikka ja siellä asuu vain luusereita.
Mites se rakkauselämä sujuukaan ?
kiitos kysymästä oikein hyvin.entäpä itselläsi?
Eiks meillä ole laki siitä että ne pitää kerätä biopussiin !
Demareilla on käsi aina toisen lompakolla. Se on perusideologia.
Entäs Kanadan hanhet ! Oliks ne
saatu lahjatavarana Kanadasta metsästystä varten . Silloin yks kesä
oli koko Lenpukan ranta niitä ISOJA
torrtuja täynnä ?! Kuka siitä vastaa?
Onkse jotenkii sellasta herrojen
huvia että niitä on metsästetty ?
Tavalliset veronmaksajat käy vaan
uimassa! Mut on ollu aika ikävää
ko rannalla on ollut ainakin sata
isoo hanhen torttuu ( yleisellä hiekkarannalla). Golf kentälläkin
näkyi niitä hanhia !
Kanadanhanhi on ihan älyttömän
iso ! Ja sit ne on röyhkeitä ! Ne on
isossa laumassa ,, eivätkä pelkää mitään . Niitä ei voi esim hätistellä
poiskaan..kauheet p....kasat oli silloin
rannalla ! Olipa tosi inhottavaa!
Mutta onhan hienompaakin ajankulua kuin
hanhenkakakan ihmettely !
esim. kesäheilan etsiminen !
Mut : " Suomalainen rakkaus ..you tube."
Paskacity ,paska koira,paskakoiranomiustaja,paska pano b-rappuun siinä koko teid? Imatranne.
LAKI KIELTÄKÖÖN RAKKIEN PIDON muutoin kuin elintervikkeena City-marketin lihatiskillä ( thaiosastolla / etniset ruuat )
Kyl yks koira mulle riittää useammalle vois olla pieni vero.
Koiranliha burgeri uusi hitti snagarilla.
On todella vaaallista kun koiraa kuljetetaan pitkässä narussa ja piski saa poukkoilla puolelta toiselle. Taluttajaeukko ei yhtään katso tuleeko takaa pyörä tai joku muu kulkija. Tämmöisiä koirankusettajia talsii jatkuvasti muiden vaaraksi jalkakäytävillä. Tuntuu ettei taluttajalla ole päässä muuta kuin tukka,ei ainakaan järkeä ole kertynyt kun ei tule mieleen että on muitakin kulkijoita kun rouva piskeineen. Halooooo.
JOO NÄITÄ PYÖRÄTIEN YLI-JA ALI RAKIN KUSETTAJIA RIITTÄÄ......... NE KUVITTELEE KAI OMISTAVANSA KO PYÖRÄTIEN. MINÄ AJAN SURUTTA PÄÄLLE JOS EI V'ÄISTÄ. ! siinä rakki älähtää kun pyörän ruho yli rämähtää. !
Aja mieluummin sen taluttajaeukon perseeseen. Syytön se koira on emäntänsä tyhmyyteen.