Ettekö hourokit ole ole huomanneet, että numerosarja muuttuu uuden vuosikertoimen mukana. Ei enää voi jatkaa jotain vuonna 19xx alkanutta pirttiä.
Nyt on vuosi 2018 ja kaffepirtit alkavat tietysti ykkösestä.. Jollain aikaisemmalla on pasmat menneet sekaisin ja hän on jatkanut väärällä periaatteella.
Sitä se dementia on tehnyt joillekin.
Nyt on vuosi 2018 ja kaffepirtit alkavat tietysti ykkösestä.. Jollain aikaisemmalla on pasmat menneet sekaisin ja hän on jatkanut väärällä periaatteella.
Sitä se dementia on tehnyt joillekin.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ihan samaa mieltä minäkin. Joillakin ei enää ajatus eikä logiikka pelaa. Antaa niiden jatkaa samaa rataa vaan, mutta kun älyäisivät missä heillä jotain heittää!! Dementia on paha tauti!
Järkevämmät jatkavat keskustelua tässä ketjussa tietysti, jos haluavat erottautua
sairaista.
Foorumi on vapaa terveille ja sairaille. Mutta toivottavasti eri ketjuissa.
Hullut näyttävät huomaavan tuollaiset asiat kumman helposti, viisaat tuskin kommentoivat vaan pitävät asiaa kömmähdyksenä.
Kirjottajia siellä on niin vähän, ettei riitä uutta ketjua joka viikolle.
Näyttää komeemmalta kun on isot luvut.
Eikä yhtään ketjua 500 viestiä, joka raja.
Olipahan taas kerran sairas kommentti, kumpi on tärkeämpi terve viihtyvyys vai sairas syyttely, jälkimmäisellä näyttää olevan omat kannattajansa.
Ai paremmaksi pistitte nimen Kahvipirtille? Ei nyt ihan onnaa. Jo sekin että mustataan vanhoja pirttiläisiä on mielestäni väärin ja rumastikin tehty.
Jos kahvipirtin otsikolle jotain pitäisi tehdä (en ole lukenut aikoihin) niin nimi voisi olla näin maaliskuussa vaikka 03/18. Kertoisi kuukauden ja vuoden. Jos sekaantuu viikkonumeroon niin voisi kirjoittaa ihan suomen kielellä: Kahvipirtti Maaliskuu -18 tai jotenkin siihen suuntaan.
Mutta eihän se tietysti mene läpi kun on iätpäivät kirjoiteltu jollakin satanumeroisella. Jatkakaa vaan. Jos jompikumpi ketju muuttuu mielenkiintoisemmaksi, edes vähän, niin saatanpa avata joskus ja vaikka kommentoida. Nyt en enempää viiti.