Huhtasaari tyrmäsi essolaiset!

Meidän kylällä on se käsitys, että me Esson parlamentin jäsenet olemme hieman sovinistisia ja annamme liian usein telaketjufeministeille liian opastavia lausuntoja. Jotkut herkemmät neitoset ovat joskus pahoittaneet mielensä meidän feministeille osoitetuista asiallisista lausunoistamme, ja juuri tästä syystä kylämme martat pitävät meitä sovinisteina.

Eilen kuitenkin hämmäsyksemme oli suuri, kun luimme netistä Laura Huhtasaaren kirjoituksen, jossa hän löylytti feministejä paljon kovemin kuin me essolaiset konsanaan. Lauran kirjoitus oli hyvin voimakas ja niin nappiin kohdistettu, että me essolaiset katsoimme tulleemme tyrmätyiksi. Emme aluksi tajunneet ollenkaan sitä, että nuori nainen komentaa höyrähtäneitä feministejä väkevämmin kuin me vanhat, kokeneet ja viisat essolaiset.

Täytyypä äänestää seuraavissa vaaleissa Lauraa, koska hän osaa käyttäytyä noin jämerästi ja miehekkäästi. Meillä essolaisilla on paljon oppimista Lauran puheista ja käyttäytymisestä. Voimme siis hyvin siirtyä hieman kovempin lausuntoihin jatkossa.

http://www.iltalehti.fi/politiikka/201803082200796485_pi.shtml

4

270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voi.hyssykät

      Blondien älykkyys on tunnetua.

      • näin.on

        Huhtasaaren älykkyys on eri tasoa kuin sinun älyllyytesi taso.


    • ter54

      Vaikka en Lauraa kannatakaan, niin tottahan tuo puhuu.

      • Kyllä Lauralla on hyvin oikea asenne kukkahattutätien hyysäämiä ISIS-miehiä kohtaan. Jos kaikki Suomen neitoset olisivat yhtä ryhdikkäitä puheissaan ja teoissaan kuin Laura, niin kaikki ISIS-miehet olisivat jo juoksujalkaa poistuneet Suomesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      50
      2202
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      197
      2029
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      47
      868
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe