Olemme 10 v lomailleet täällä ja emme ole niin epätoivoon vaipuneet että pysähtyisimme kyseisen baarin istuimia kuluttamaan. Kalusteet on sitäluokkaa, että ennen ostan kaljan viereisen kaupan kylmähyllystä ja istun puiston betonipenkillä. Ne rahastamiseen tarkoitetut rottinkisohvat ja kulahtaneet pehmusteet kuvottavat. Useana vuonna olen nähnyt kun koira istuu sarvipystyssä isäntänsä vieressä samalla pehmusteella. Tänävuonna en vielä ole koiria nähnyt, liekö kielto koirille vai johtuneeko että olen kiertänyt kyseisen kadunpätkän kaukaa. Enkä todellakaan ole nipo, mutta kyllä kannattaisi panostaa houkuttelemaan enempi asiakkaita. Melkein yksi ilta meinasin sortua, kun ystävä kutsui kuuntelemaan ”Agentsia”, mutta ei sittenkään....
Iskelmäbaari
Jesse29
14757
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Jos tarkoitat ulkonaolevia kalusteita niin ne kuuluvat naapuribaarille. iskelmällä on kovat puupenkit.
Se on hyvä systeemi köyhälle ostaa olut 0,24 eurolla ja istua betonipenkillä juomassa. Itsestä on mukava maksaa se 10 euron sisäänpääsy ja katsella kaikki esiintyjät mitä lomalla sattuu. Siinä sitten juo muutaman juoman katsellessa mukavassa tunnelmassa. Siellä saattaa kiinnostaa aivan jotkut muut asiat kun missä istutaan. Välillä on mukavia naisia, joiden kanssa voi tanssia ja tarjota juomia.
Matti Nykästä kävin viime talvena katsomassa. Kovat oli bileet, paikka aivan täynnä. Norjalaista yleisöäkin oli Matti vetänyt paikalle.
"Matti Nykästä kävin viime talvena katsomassa. "
Minä en Nykästä ihan pienestä hinnasta suostuisi kuuntelemaan.
Iskelmäbaarin sivuilla ovat esiintyjät ja satoja kuvia paikasta, esiintyjistä ja yleisöstä, jotka ovat maksaneet pääsymaksun. Passaa katsoa onko iloista vai nyrpeätä porukkaa. Nyt saa shotteja 4 cl, 2 kpl viidellä eurolla ennen esiintyjän aloittamista ja jopa esiintyjän aikanakin välillä. Muutoin juodaan kyllä drinkkejä, lonkeroa, olutta ym. Täällä on myös nuorempaa porukkaakin joukossa esim. pariskuntia.
*Täällä*.... Omistajako se siellä mainostaa viinaansa. Jokainen joka on siellä käynyt tietää millainen navetta se on . Eläkeläiset siellä Reetua kuuntelee. Nuoret on ihan jossain muualla.
On siellä tullut istuttua. Kun on hyvä esiintyjä on aina todella täyttä. Silloin on suomalaisten paikkojen nätimmät ja nuorimmat naiset liikkellä, tosin näillä on miehet mukana lähes aina. Onhan se vanhoille tyhmää istua eukon kanssa kahdestaan katsomassa kun muut pitää hauskaa. Vähemmästäkin suututtaa.
Kyllä 10 vuotta on sellainen aika, että sitä voi kutsua asumiseksi...mutta sinähän asut salaa naapurisi ladossa...vaikkei sitäkään lomaksi yleensä kutsuta.
Ps.käytkö myös kaiilla muillakin palastoilla aina ilmoittamassa kaiken olevan skeidaa, paitsi sinun puistopenkkihomoseksiraiskauspedofiilifetissi?
Sairasta
Ehdottomasti kusisimpia mestoja koko saarella
On Kuparipannu
Onko se Iskelmän omistaja kun huutelee
Kerran olin . Joku akka lauloi karaokea korvia kuumottavalla falsetilla. Join kaljan ja lähdin kävelemään kohti rantaa. Hengitin raitista ilmaa syvälle keuhkoihin. Mitä kauemmaksi kuljin iskelmäbaarista sitä paremmalta olo alkoi tuntua. Sittemmin en ole kujalla käynyt.
Monet katkerat valittavat kun kärvistelevät pienellä eläkkeellä ja vuokratkin ovat aika kovat ja elämiseen jää hyvin vähän rahaa. Mene sitten eukon kanssa istumaan, sisäänpääsy 20 euroa ja innostut ottamaan kolme juomaa molemmat. Samalla rahalla olisi saanut 200 tölkkiä kaljaa tai 50 litraa viiniä. Meille turisteille kun ollaan viikko tai pari ei tuollaisilla kuluilla ole mitään merkitystä. Sitten olisivat mielellään näissä suomalaisissa paikoissa vettä litkimässä, mutta omistajat ovat tahallaan epäystävällisiä, että ymmärtävät pysyä poissa näkyviltä. Täällä sitten katkerana valitetaan. Sitten on ihme katkeria kuppikuntia.