Yritys mainostaa näkyvästi, mutta onko ilmeisen uudesta yrityksestä kokemuksia ? Osoitteen perusteella voisi olla jossakin yhteydessa (yhteistyössä ?, tytäryhtiö ?) MicoWet Oy:n kanssa.
Vastaukset 6
- Pakkasees
Ainakin käyttää ihan uutta tekniikkaa homeen tappamiseen, jäädyttämistä. Tätä ei ole aikaisemmin käytetty ollenkaan. Onko kukaan tätä kokeillut ja minkälaisia ovat olleet tulokset ? Jotkut ovat väittäneet, ettei pakkanen tee homeille mitään, mitä mieltä olet ?
- Sonkajärven_zirk12
Tulokset ovat meillä olleet loistavia,tilattiin tämä jäädytyspakastus ja oltiin tyytyvöisiä. Raksystems kävi tutkimassa ja löysi kotitalostani mm. Aspergillus fumigatus-hometta ja sädesieniä pieniä määriä. Kaikki tavarat haisi tosi pahalta aivan kuten se talokin haisi kun siellä se kosteusvaurio oli. Jäädytyksen jälkeen kaikki tavarat oli täysin kunnossa ja raikkaita, vaikka en kyllä olisi uskonut.
Nyt ollaan evakossa ja yritetään löytää asiantunteva firma korjaamaan kosteusvaurio, vaikka vaikeaa se varmaan tulee olemaa löytää kun näitä palstoja lukee. - Josmäniinkanssateen
Sonkajärven_zirk12 kirjoitti:
Tulokset ovat meillä olleet loistavia,tilattiin tämä jäädytyspakastus ja oltiin tyytyvöisiä. Raksystems kävi tutkimassa ja löysi kotitalostani mm. Aspergillus fumigatus-hometta ja sädesieniä pieniä määriä. Kaikki tavarat haisi tosi pahalta aivan kuten se talokin haisi kun siellä se kosteusvaurio oli. Jäädytyksen jälkeen kaikki tavarat oli täysin kunnossa ja raikkaita, vaikka en kyllä olisi uskonut.
Nyt ollaan evakossa ja yritetään löytää asiantunteva firma korjaamaan kosteusvaurio, vaikka vaikeaa se varmaan tulee olemaa löytää kun näitä palstoja lukee.Oliko minkä hintainen palvelu?
Ja onko tavarat pysynyt raikkaina? - Anonyymi
Täysin tuulesta temmattua, että jäähytyspakastus auttaa homeenpoistoon - päinvastoin; se on hyvä tapa säilyttää. Lisäksi firman puhdistusmetodit ovat kyseenalaisia.
- Anonyymi
Minusta on kummallista, ettei nimiä näy missään firman tiedoissa. Ei nettisivuilla, Fonectassa tai Facebookissa? Ja ymmärrän hyvin syyn mikäli nimi Tuukkanen löytyy tämän yrityksen takaa. Olkaapa tarkkoina!
- Anonyymi
Luin nopeasti Suomen homopuhdistus ja luulin tämän liittyvän johonkin vihreään...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 3132468
- 271574
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2781476Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i1551234- 48967
Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa260838Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤245758- 56610
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell46531- 39521