koira tarvitsee paljon ravitsevaa ruokaa
mäyräkoiran hoito
5
471
Vastaukset
- säälittävänäky
Ruuallakaan ei saada olemattomaksi jalostettuja jalkoja pidemmiksi.Piitkä selkä, ja tynkäjalat, aiheuttavat koiralle kärsimystä.Miettikää omalle kohdalle.
Ennen, mäyräkoirillakin oli jalat.Nykyään ne näyttävät säälittäviltä.Miksi ne jalostettiin sairaiksi?....kyllä ihminen on julma. - minelan
Säälittävä näky kirjoitti, että mäyräkoira ei pysty liikkmaan tynkä jälkojensa ja on eläinrääkkäystä jalostaa mäyräkoiria jalkojen ja pitkän selänsä ansiosta.
Mäyräkoira on yksi terveellisimästä roduista, Joten pulinat pois, joltain sellaisilta ihmisiltä, jolla ei ole edes alkeellisimpaa tietoa rodusta,- onhanomistajansokeus
Ei hän kyllä näköjään ihan noin kirjoittanut, sen voi tarkistaa tuolta ylhäältä.Silmällähän sen tosiaan jo näkee, et jalat on onnettomat ja rintakehä ottaa maahan, portaisii ja risuihin.Julmaa tosiaan.Rakenteessa ei ole mitään tervettä.15cm jalat ja kädet varmaan olis niiden omistajilla itellekkiin toiveena, se varmaan olis tervettä juu.
Parasta mitä mäyräkoirille vois rotuna tehdä, olis jalostaa niille jalat takas.Ja lyhyempi selkäkin olis tarpeen.
Niillähän tosiaan oli ennen jalat, nykyään vaan alle puolet on niiden jalkojen pituudesta jäljellä.
Kuvat entisistä, jalallisista mäyräkoirista löytyy netistä.
Eihän ne juokse kuten muut koirat.Jokainen voi itse verrata, vaikka sieltä youtubesta ;) - tytymäykkyli
Mäyris on terverotu.Mihin se muka jalkoja tarvii,eihän ne enää oo metsästyskoiria vaan seurakoirapötköjä.Sohvalla kaverina makaavat, ja jotka syötetään valitettavan usein ylipainoiseksi.Söpöähän se on, kun kävely on semmosta vaikeaa viipottamista.Haittaako se muka koiraa, monet ihmisetkin kävelee kovin vaikeasti.
- metsästyskoira
Kyl varmaan muutaki ku ruokaa, virikkeitö, leikkiä ja liikuntaa.Luolametsästys olis plussaa, siihenhän ne on tarkotettu
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851549
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2001411Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431129Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad43833- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30711Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21700- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20646Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617