Hei!
Olemme maaliskuussa menossa Playa de las Americasiin. Voisitteko kertoa bonokortista. Tiedän vain, että sen voi osataa bussiasemalta.
Mitä kortti maksaa? Millaisia alennuksia sillä saa? Onko se henkilö- vai perhekohtainen?
Olisi kiva käydä muuallakin saarella ja bussi tuntuisi hyvältä vaihtoehdolta likkumiseen.
Bonokortti
6
492
Vastaukset
- paikallinen asukki
bonokortti on henkilókohtainen.
kaksi vuotta sitten maksoi 12E, liekkó vielá sama hinta.
alennukset kaikista matkoista, riippuen pituudesta, 10- 50 % matkan hinnasta, joten on kannattava ostos.
aikatauluista: muistakaa että olette kanarialla...haluan sanoa vain ettá bussit eivát válttámáttá ole aina ajassaan. - Jussi
Bonokortti on maksukortti jolla voi matkustaa kuinka moni vaan. Kortti on syötettävä lukijaan niin monta kertaa kun on matkustajia. Kun kortin syöttää lukijaan on kuskille sanottava matkan määränpää ja kuinka monta matkustajaa. Seuraava on bussiyhtiön sivuilta:
BONO - BUS (Discount Card)
- Valid for all the lines and itineraries.
- Collective use.
- Benefit from their important discount in the use of the guagua (bus) and in the entrance to the Museums of the Insular town council of Tenerife (Cabildo de Tenerife).
- For economy, comfort and speed...
Lisää Titsa.com - harkita
myös auton vuokraamista liikuskelua varten pitkin saarta, jos seurueessanne on ajokortin omistavia. Autoilu ja vuokraaminen on edullista. Autoilu saarella on vielä suht turvallista ja turistit otetaan varsin hyvin huomioon. Onhan heitä liikenteessä paljon. Vähän voi tööttiä kuulua :D Liikennesääntöjäkin jopa noudatetaan suurimmaksi osaksi.
- Anonyymi
arvaus käsitys on 1-henkilö 10-matkaa kortti 8.40eur-ja uudistus 2026-olsi bono-järjestelmä-koko espanja.tarkista toki,mutta säästöä saat ostaa automatti,kuljettaja-toimisto.
- Anonyymi00005
uusi käytäntö espanja 2026-yhteiskortti joka kataa kaiki julkiset kulkuvälineet,eli hepotaa liikumista,pitäsi toimia kaikialla.espanjassa.
- Anonyymi00006
Hepoa kuin heinäteko. Eikösta vaine
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?3251873Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh751304Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831297- 1341167
- 841007
- 90914
- 48853
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro118824- 48790
Sitä saattaa vähän hölmöillä
rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.60746