Mysteerien maailma sivusto

MMukkeli

7

196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JeffinNykyinenGirlFeiend

      No, täs sulle kommentii sitte! Ei kiinnosta yhtään😐, koska tylsä tää😪. Siis keksitkö jotain muuta🤔? Voisit keksii. Jeffistä, slendest....? Nää vois olla jotain😱, sillä slendellä on epätavalliset raajat, valkone juttu pääs.... jeff taas on sellane, no googlaa ite hänet. Mutta hän on taapaja,mut tykkään hänestä silti.

      • JormaTonni

        Slenderman ja Jeff the killer eivät liity kummituspalstaan tai mysteereihin, kyseessä ovat fiktiiviset hahmot.


      • Nauratit
        JormaTonni kirjoitti:

        Slenderman ja Jeff the killer eivät liity kummituspalstaan tai mysteereihin, kyseessä ovat fiktiiviset hahmot.

        No niin ovat kummituksetkin fiktiivisiä hahmoja.


      • JeffinNykyinenGirlFeiend

        Miten nii? Ne ei oo sellasii, Vaa oikeit. Siis oikeest.


      • JormaTonni
        Nauratit kirjoitti:

        No niin ovat kummituksetkin fiktiivisiä hahmoja.

        Mutta kyseiset hamot eivät liity sen enempää tälle palstalle tai mysteerien maailma sivustoon sen enempää kuin Aku Ankka tai Hämähäkkimies.
        Ymmärrätkö että on eri asia puhua fiktiivistä hahmoista kuin uskomuksista ja käsitteistä?


      • JeffinNykyinenGirFriend

        Ymmärrän, mjtta ymmärrräks sää et, ei tartte heti suuttuu vaan voi sanoo ihan asiallisesti? Sillä ei tartte aina olla, ensikättelyssä tollane.


    • ilekkuMM

      neireetsyM amliaam otsuvis eelettisäk atoiroetottiilalas, aaigoloozotpyrk, atielaamronarap
      ätiöimli aj nojlap atuum.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      27
      2360
    2. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      57
      2238
    3. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      64
      1753
    4. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      65
      1738
    5. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      194
      1697
    6. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      82
      1632
    7. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      113
      1500
    8. Pyyntö Teelle

      Voisitko nyt vaan ystävällisesti laittaa viestin?
      Ikävä
      105
      1252
    9. Martina haluaa tasoisensa miehen

      Seiskassa juttu minkälaisen miehen Martina haluaa. Kumppanin pitää tuoda hänen herkkyytensä ja vahvuutensa esiin sekä ol
      Kotimaiset julkkisjuorut
      240
      1067
    10. Voi ei! Katja Ståhl joutui sairaalaan - Syynä tämä vitsaus - Koskettava päivitys sairaalasängystä

      Pikaista paranemista, Katja! Katja Ståhl on kertonut somessa joutuneensa sisään sairaalaan. Lue lisää: https://www.suom
      Suomalaiset julkkikset
      21
      935
    Aihe