Olipa hirveä kokemus, kun huusin yhden kohteen Hagelstamin huutokaupasta. Hakea piti hevon kuusesta ja käydä ensin tiskillä näyttämässä kuitti ja sitten eri rakennukseen hakemaan huuto.
No siellähän se oli, huutamani figuriinit, joista kaksi täysin hajalla. Mitään paperia edes heillä ei ollut antaa pakkaamiseen, joten kassin pohjalle vaan kaikki.
Menin sitten takaisin toimistoon ja kysyin, että mitäs nyt ? Kaksi on sökönä. No, he eivät voi mitään korvata, KOSKA EIVÄT OLE HEIDÄN TAVAROITAAN !!!!!.Mutta käsitellä voivat niin, että tavarat hajoavat. Kauppa olis kuulemma pitänyt purkaa, mutta kun olimme kauempaa ei tietenkään haluttu tyhjin käsin lähteä. Todella vastuuton paikka !!!!!
Tavaraa olen hakenut myös Bukowskilta ja siellä on hieno meininki. On pakkauspaperit, pussit ja laatikot käytössä.
EI IKINÄ ENÄÄ HAGELSTAMILLE, käsittelevät toisten tavaroita kuin arvotonta sontaa.
Huutokauppatalo Hagelstam
0
1254
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1266683MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny575773Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.854477NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun954390Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1564210Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.861516- 3851407
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301315- 811307
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411084