Onko toimintaa jotenkin rajattu, uusi juttuja ei ilmesty?
Vastavalkea
sananvapauskatkolla
379
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei reiluun kuukauteen yhtäään uutta juttua, onko lehti suitsittu kaikessa hiljaisuudessa?
TESTI Tämän kirjoituksen takia sain pannan 24h joten sanavapautta ei enää ole:
Kun katsoo koko tilannetta vuosien aikana, niin poliisi ja virkailijat pelkää! Muslimit on opetettu väkivaltaan ja kiihkoilemaan.
Heidän tulonsa maahamme olisi pitänyt estää jo ensimmäisten kohdalla. Ei tiennyt manu mitä teki antaessaan venäjältä tulleiden somalien jäädä tänne hengailemaan.
Nyt on turha parkua, Kuitenkin luotan että " pahuudellekin on annettu aikansa" Pimeys joka päättäjiämme vaivaa on ahneutta ja raha on heidän jumalansa.
He jotka heitä myötäilee on antaneet pelon ja pimeyden henkien lietsoa itsensä muka ymmärtäväiseksi, koska muuta he ei osaa kuin seistä maahamme tulleiden vierellä tumput suorana.
Ei ole oikein että laumana tuhotaan toisten tuntemattomien omaisuuta. He ovat sen rehellisesti hankkineet, ei loisimalla. Jokainen matuilia menköön sinne mistä tulivat ja mellakoimaan siellä.
Lähdetään muutamaan maatamme olemalla rohkeita valontuojana ja tiedon salailun lopettamiseksi.
Jaha,että vastojen valkialla pojat meinaa painaa pimeyden polkuaan. Ettette vain jäisi riuhtomaan vihtojenne käryävillä rangoilla itikkaisen rasistisuon reunalle. Siinähän oli-
si hyvä paikka väsätä uusia vastoja valonlähteeksi jos kädentaitoa vaan riittää, eiks jeh?