Playoff Lukko-Ässät.

Porin-Pekka

Ässät voittaa pelin.Se alkaa kesäloma Lukolla nyt.
Hyvää kesälomaa Lukolle...!!!

9

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hankkikaaelämät

      Mitä väliä sillä on. Sehän on vain kumilätkää. Ketä kiinnostaa, paitsi niitä joilla ei ole elämää.

      • ÄSSIENFANI

        juuri päin vastoin URPO


    • Raumalaisena toivon Ässien voittavan! En kestä kiekkopellejen lapsellista hehkutusta!

    • Koskaopitaan

      Koittaisivat nyt vihdonkin Raumalla tajuta, että ei ole niin suurta raha määrää jolla Lukko alkaisi pärjäämään. On se vaikeaa ymmärtää, että rahalla ei saa ostettua ASENNETTA ja juuri sen puutteeseen Lukko kerrasta toiseen karahtaa. Ilmainen neuvo - ASENNE on se kaikkein tärkein tekijä menestyksen takana AINA!!! Kun taas alatte törsäämään RTK:n rahoja, koittakaa nyt keskittyä johonkin muuhun kuin mitenkä pelaaja on jossain muussa seurassa tehnyt pisteitä jne.
      Enemmän TYÖMIEHIÄ joilla oikea asenne joukkue pelaamiseen. Ns. nimimiesten kalliit hankinnat lähes järjestään perseelleen - tullaan käpykylään vähän pelailemaan.
      En tiedä mitä kavereita johdossa on, mutta hankintojen osalta veikkaisin, että ei ainakaan pelaamisen mentaalisen puolen tärkeyttä ymmärtäviä. Lukolle olisi siunaus, jos rahahanat laitettaisiin piukemmalla ja pakotettaisiin rakentamaan JOUKKUETTA ja miettimään tarkemmin hankintoja - niin pelaajien kuin valmentajien.

    • Raumalainen-

      Lukko oli surkean luokaton. Puolustus aivan liian hidas ja liikaa vanhoja äijiä jotka eivät jaksa pelata.

    • lukkoaukesitaas

      Kieltämättä ihmetyttää tämä vuodesta toiseen samalla lopputuloksella pelaava joukkue. Ei vaikuta vaikka on liigan rikkaimpia niin aina käy samoin.
      Nyt pitää kannustaa naapurikaupunkia,ei se porin murre niin paljoa erilainen ole ja tukea hekin tarvitsevat,mahtaisivatkin olla ihmeissänsä porlaisetkin kun lukon kannattajat tulisivat tukemaan heitä,puhumattakaan muiden joukkueiden ja median edustajista

    • Porin-Pekka

      Raumalaiset.Tervetuloa Poriin katsomaan playoff jääkiekkoa.
      Lukolla alkoi kesäloma jo nyt.

    • Gyl.näi.o

      Gyl lukko sit ens kaudel voittaha se ottaha muutamaha vanha gonkarihi pelamaha.

    • paapermies

      lukku pela site taas pitsiturnaaksessa sanos luku fani

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      53
      3532
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      31
      2949
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2594
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      76
      2534
    5. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      52
      2232
    6. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      18
      2231
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      56
      1901
    8. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1706
    9. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1603
    10. Kenet molemmat

      Sä haluat mies?
      Ikävä
      17
      1515
    Aihe