Mikähän on kun tuo teiden auraus on niin ...veti vaikeaa? Auraukset aloitetaan samaan aikaan kun ihmiset lähtee töihin
Auramiehet töihin hyvissä ajoin ennen aamuruuhkia! Auran terät maahan, eikä vaan silotella lumihuippuja. Lumi pitää aurata niin että se menee mahdollisimman reunaan, ettei tiet ole kohta vaan yksi suuntaisia. On se vaan kumma kun aina sama tehottomuus jatkuu, muutama vuosi ollut lumetonta, niin vissiin opit unohtunut? Eipä tuo auraus mitään raketti tiedettä ole, joten ei luulis olevan vaikeaa?
Lumen aurausta !?
7
510
Vastaukset
- Voevoee
Sillälailla sarjassamme työttömän luuserin päivitystä etkö parempaan kykene
- onkoelämälläsitarkoitus
No ihan asiaahan viestissä luki. Ihan yhtä lailla veroja maksavat ja teitä käyttävät kaikki. Niin työssäkäyvät kuin työttömätkin. Oletko "Voevoee" itse ollut huonosti auraamassa kun noin harmittaa? Jokuhan täällä tuntuu olevan suorastaan palkattu trollaamaan ja pilaamaan kaikki asiallisetkin ketjut kun noin systemaattisesti toimii..
- Hähähäähää
Tuppu kylä paska kylä
- kusetuskos
No auraajaa et paremaan pysty, eli eipä ihme et se tie on polannetta, muuten kyllä traktori on tarkoitettu kyntöön ei auraukseen. Ja arvaatko miksi? Aivan se riittää et pellot on kynnetty ei tarvitse tietä kyntää heppoisella vehkeellä.
- Seantaa
Kynnä sinä sitä lypsyjakkaraa
- Kakkien.on.mäntävä
Kakkien on mentävä lumitöihin heti Laukaalla.
- Dängdängdiididiidi
Mikä vitun laukaalla?? Siinä se on taas yks urpo asialla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1413856Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville613495Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122834Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1152424- 1722073
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa311486Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka471434- 541232
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih161023Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1101003