Espanjanvesikoira kerrostaloon?

perronpentu

Kokemuksia, kuinka espanjanvesikoira pärjää kerrostalossa? Liikuntaa ja aktivointia koira tulisi kyllä saamaan, mutta mietin lähinnä siltä kannalta, että jos on paimennusviettiä, voiko aiheuttaa ongelmia? Entä onko luonteen puolesta muuten todennäköistä, että tulee ongelmia kerrostalossa?

4

1218

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äläuntanää

      Taloyhtiön hallitukset tuskin antavat lupaa Espanjanvesikoiralle vesivahinkojen estämiseksi. Unohda ajatus ko rodusta.

    • Lopetasekoilu

      Oletko lomalla mielisairaalasta? Mikään koira ei sovi kerrostaloon.

      • Lopetatrollaus

        Pyydä hoitajiasi vahtimaan tekemisiäni paremmin. Et pääse mielisairaalasta koskaan edes lomalle, jos olet noin sekaisin ja pidät sitä yllä sekoilemalla keskustelupalstalla.


    • Anonyymi

      Espanjanvesikoira, arkoja,luonnevikaisia ja agressiivisia muille koirille.Ohitukset huutavat urku auki, heikkohermoisia.
      Tuollainen tuli koirani kimppuun, suoraa puremaan.Järkyttäviä koiria, tyhmillä omistajilla jotka ei ymmärrä pitää luonnevikaista koiraansa kytkettyinä.
      Valitettavasti rodun luonne heikentynyt, ja monet on arkoja, tai hyökkääviä.
      Eivät sovellu muiden koirien lähelle, eivät lasten käsiin.Eikä aikuisille, jotka ei kykene pitämään niitä erossa muiden lemmikeistä.

      Älkää pitäkö koirianne irti muualla kun omalla aidatulla alueella!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä

      Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh
      Maailman menoa
      11
      1689
    2. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      35
      1563
    3. 41000 kavallettu rahaa

      uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.
      Pyhäjärvi
      47
      1167
    4. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1155
    5. Tuleeko tästä

      Enää mitään. Voiko mitään enää korjata?
      Ikävä
      110
      1135
    6. Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?

      Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli
      Sinkut
      48
      1134
    7. Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä

      Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi
      Kaste
      41
      934
    8. Tietäisitpä vain mitä se

      yksikin on susta puhunut :) j
      Ikävä
      47
      890
    9. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      70
      875
    10. Fantasioista

      Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai
      Sinkut
      122
      868
    Aihe