Hei! Haluaisin tietää, että onko amk-loppuharjoittelun (5 kk kestävä) oltava aina kokoaikaista työtä? Olen tehnyt nyt muutaman viikon 6 tunnin päiviä ja ne ovat tuntuneet sopivilta, mutta pitäisikö päivien olla 8 tuntisia, jotta harjoittelu hyväksyttäisiin? Kiitos.
Työpäivän pituus amk:n loppuharjoittelussa
TradenominAlku
1
202
Vastaukset
- tradenomadi
Tuolla tuntimäärällä saat kasaan 150 tuntia, joka vastaa opintopisteissä 5,5 op tai 5,6 op. Yleensä harjoittelu on kaupallisella 6 op:n laajuinen. Miten tarkka oppilaitoksesi on, se ei varmaan selviä, kun kysymällä sieltä, jos haluaa pelata varman päälle. Voisi ajatella, että raportin kirjoittamisellekin lasketaan jotain, että siinä mielessä luulisi 6 h/pv riittävän.
Mutta hei, kysy sieltä oppilaitoksestasi. Siellä on ihmisiä sitä varten, että niiltä voi kysyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1991590Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1381354- 541123
- 72995
- 51950
- 106902
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva52893Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53850- 82830
- 31764