Matkailumarkkinointi

Eilen Hämeen uutisissa matkailuyrittäjät sanoivat ottavansa matkailumarkkinoinnin omiin käsiinsä, koska sitä ei hoida heidän mielestään kukaan tällä seudulla? Ja siitä syystä Hämeenlinna häviää kilpailussa kaikki suuret ja pienetkin matkailutapahtumat.
Eikös Linnan Kehitys sitä hoida? Yhtiöhän on suurin ja kallein koko Suomen mittakaavassa.
3119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nyt sitten ihan Hys Hys Linnan Kehityksen tarpeellisuudesta Hämeenlinnan kaupungille ja kaupunkilaisille. Tärkeimpiä asioita nykyään työyhteisöissä on, että kukaan jäsen ei ainakaan väsy työtaakan alle eikä sairastu työstressiin. Ko. firmassa tämä asia on ainakin hoidettu erinomaisesti.

Äänestä

Linnan kehitykseen täytyy ehdottomasti palkata matkailumarkkinointijohtaja. On siellä jo "sijoittumispalveluiden" johtajakin...

Äänestä
  • Ehdottomasti ja kun katsoo narikan vuositulosta niin henkilöstön määrää olisi syytä kyllä nyt heti nostaa. 40 työn raskasta raatajaa olisi varmaan ihan sopiva määrä ja siitä sitten taas kiireitten ilmaantuessa lisäystä. Merkonomi/merkanttikoulutus riittää kyllä edelleen ihan johtajankin paikoille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


IhmePuuhastelua kirjoitti:

Eilen Hämeen uutisissa matkailuyrittäjät sanoivat ottavansa matkailumarkkinoinnin omiin käsiinsä, koska sitä ei hoida heidän mielestään kukaan tällä seudulla? Ja siitä syystä Hämeenlinna häviää kilpailussa kaikki suuret ja pienetkin matkailutapahtumat.
Eikös Linnan Kehitys sitä hoida? Yhtiöhän on suurin ja kallein koko Suomen mittakaavassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu