Ostin uuden läppärin ja siinähän on selaimena se Internet Explorer. Se kuitenkin on hankala, enkä haluaisi käyttää sitä. Kuitenkaan en saa sitä koneelta pois. Millä sen voi ottaa pois niin, ettei se sielä olisi turhaa lisänä? Nyt käytän parempaa Chrome-selainta.
Internet Explorer
18
485
Vastaukset
- Bersel
Päivitä Windows kymppiin, niin voit poistaa IE:n ja activeX:n.
- Fire-tai-Chrome
Siinä oli vakiona Winows 10.
Selain vain on se Explorer - hum-book
Fire-tai-Chrome kirjoitti:
Siinä oli vakiona Winows 10.
Selain vain on se ExplorerKyllä W 10:ssä on selaimena EDGE.
Kai se IE:kin löytyy jostain jos oikein yrittää ja hakee. - Bersel
hum-book kirjoitti:
Kyllä W 10:ssä on selaimena EDGE.
Kai se IE:kin löytyy jostain jos oikein yrittää ja hakee.Aloittaja lienee sama trolli, jolla on vanha kurttu ja siinä WinME ja joka uhkaa joka päivä vaihtaa sen Minttiin.
- Fire-tai-Chrome
Bersel kirjoitti:
Aloittaja lienee sama trolli, jolla on vanha kurttu ja siinä WinME ja joka uhkaa joka päivä vaihtaa sen Minttiin.
Ei. En ole trolli. Ja kone on ihan uusi HP-läppäri.
Se vain, että Explorer ei ainakaan minulla oikein luonnu. Ja niin kuin sanoin haluaisin sen pois kokonaan. - Bersel
Fire-tai-Chrome kirjoitti:
Ei. En ole trolli. Ja kone on ihan uusi HP-läppäri.
Se vain, että Explorer ei ainakaan minulla oikein luonnu. Ja niin kuin sanoin haluaisin sen pois kokonaan.googleen how to remove internet explorer 11 from windows 10
Jos ohjelmien asennus ja poisto ei kuulu taitovalikoimaan, on korkea aika opetella - win10pro
hum-book kirjoitti:
Kyllä W 10:ssä on selaimena EDGE.
Kai se IE:kin löytyy jostain jos oikein yrittää ja hakee.Kyllä win 10:ssä on selaimina IE-explore ja sen "uudempi versio" edge.
- unohdakokojuttu
Ei tarvitse poistaa, ei se leipää pyydä;)
Poista Chrome ja Firefox sotkemasta ja käytä Edgeä. Internet Explorerin voi poistaa kun käynnistät käynnistysvalikosta ohjelman optionalfeatures niin voit ruksia sen pois myös.
- hum-book
Miksiköhän sinulla on aina kaameita ongelmia ohjelmien kanssa?
hum-book kirjoitti:
Miksiköhän sinulla on aina kaameita ongelmia ohjelmien kanssa?
Ei minulla ole mitään ongelmia ohjelmien kanssa. Käytän kaikkea kuten on suunniteltukin käytettävän ja ongelmia ei ole.
Joillakin tuntuu olevan ongelmia Windows 10:n kanssa kun pitää muutella selainta. Olen käyttänyt Windows 10:ssä Edgeä ilman mitään ongelmia, että ongelmat on näillä jotka säätävät.- eggeeeeeeeeeeeeeee
Miksiköhän suosittelet EGGEÄ?
- kunhankysyn
eggeeeeeeeeeeeeeee kirjoitti:
Miksiköhän suosittelet EGGEÄ?
Kysynpä vaan.
https://www.digicert.com/legal-repository/ - AsusDeluxe
Edge on kyllä sellanen kurttuviritelmä, että sitä tarvitsee käyttää koneessa vain kerra; kun käy lataamassa kunnon selaimen.
eggeeeeeeeeeeeeeee kirjoitti:
Miksiköhän suosittelet EGGEÄ?
Edge on Windowsin selain. Jos ei tykkää Edgestä niin sitten pois Windowsista.
AsusDeluxe kirjoitti:
Edge on kyllä sellanen kurttuviritelmä, että sitä tarvitsee käyttää koneessa vain kerra; kun käy lataamassa kunnon selaimen.
Windows on siis mielestäsi kurttuviritelmä. Jos et kerran tykkää Windowsista niin lopeta Windowsin käyttö.
- hum-book
M-Kar kirjoitti:
Windows on siis mielestäsi kurttuviritelmä. Jos et kerran tykkää Windowsista niin lopeta Windowsin käyttö.
Aika holjaa kun vedät aina herneen nenään, antaisit joskus olla koska tuskin nuo rutinat sinuun sattuvat.
- eihaittaohjelmaa
hum-book kirjoitti:
Miksiköhän sinulla on aina kaameita ongelmia ohjelmien kanssa?
Hei minulla on kaameita ongelmia ohjelmien kanssa, siis windowsissa, siksi käytänkin ubuntua ;-).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-358323Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1016334Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1184488Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain694428- 1564367
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.672936- 1652136
- 652028
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1491923- 481745