Arvonalennus on totta VWTDI autotskodaudi

14233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Dieselkuski hyötyy jos diesel-autojen hinnat putoavat. Uudempaan dieseliin vaihtaessa väliraha pienenee.

Äänestä
  • Eli aina voittaa päävoiton kun valitsee Volkkarin koska Saksan hallitus sanoi niin :)

    Äänestä

Ja taas tämäkin koskee kaikenmerkkisiä dieseleitä.

Äänestä

Niinpä, jospa Holisti kerrankin onnistuisi tulkkaamaan lukemansa jutun oikein.
Eli siis Saksassa saattaa dieselien arvo laskeva jos ajokieltoa tulee suuriin kaupunkeihin ja nekin koskee vain vanhoja autoja ja ne tuodaan kun sitten tänne Suomeen.

Äänestä

ymmärsinkö oikein että Saksan hallitus on siunannut lisäkusetukset ja antanut Volkkarille vapaat kädet kusettaa niin paljon kun huvittaa ja maksaa vielä yritystukea Volkkarille ettei mene konkkaan

Äänestä

ja nuo volkkarit, audit ja skodat ruostuvatkin uskomattoman nopeasti.

Äänestä

Kauanko pitää vielä odottaa ruostumista? 23 vuotta vag-kulkineella on ikää, muttei olla edes Pohjois-Karjalassa, vaan Etelä-Suomen loskateillä.
Yhtä hitaasti ruostuu, kuin Kossu tappaa miehen.

Äänestä

Sehän on selvä, jos vw:n hinnat putoaa, niin niitä myös ostetaan enemmän. Jos joku hybridi maksaa vaikka 20000 € tai enemmän ja dieselvolkkarin saa 5000€:lla Laittaa normiduunarin ostamaan sen halvemman.

Äänestä
  • kyllä+kun+100tkm+liki+uusia+TDI+autoja+saa+alta+5000e+niin+kauppa+käytollo+maksaa+nyt+täyttä+pyyntiä+kun+Saksan+50%+ale+vyöryy+tännekki+tavalla+tai+toisella

    Äänestä

Ota+huomioon+arvonalennus+ostaessapyynti+12000e+niin+tarjoa+6000eVWseatskodaudi+kaupoilla+pittää+olla+ajan+ja+uutisten+hermoillaSaksa+määrää+näköjään+vaihtoautojen+hinnat+SuomessakinEikös+ne+kamuxit+ja+muutkin+rahtaa+Saksasta+Suomeen+vaihtoautoja+kilvan?Nyt+on+maksettava+se+mitä+Saksassakin+pyydetään+eli+eikös+ale+ole+50%+luokkaa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


arvonalenemaVWaudi kirjoitti:

http://www.tuulilasi.fi/uutiset/luottoluokittaja-dieselien-arvo-laskee-ja-jalleenmyyntiajat-pidentyvat


VWTDI

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu