Kun siitä on niin valtavasti hämmennystä, että mikä IRC on, niin päätin tehdä kaksi kuvaa, koska ilmeisesti kuva kertoo enemmän kuin miljardi sanaa tässä tapauksessa.
Tämä on irkkaamista IRC:ssä:
http://www.saunalahti.fi/~miksuh2/irchelp/irc.jpg
Tämä taas ei ole IRC eikä siellä voi irkata, huomaa keltasella rinkuloidut:
http://www.saunalahti.fi/~miksuh2/irchelp/ei_ole_irc.jp g
Tämä on irkkaamista IRC:ssä:
http://www.saunalahti.fi/~miksuh2/irchelp/irc.jpg
Tämä taas ei ole IRC eikä siellä voi irkata, huomaa keltasella rinkuloidut:
http://www.saunalahti.fi/~miksuh2/irchelp/ei_ole_irc.jp g
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tämä taas ei ole IRC eikä siellä voi irkata, huomaa keltasella rinkuloidut:
http://www.saunalahti.fi/~miksuh2/irchelp/ei_ole_irc.jpg
No hyi samperi kun on ruma tuo sun clientis. Jos ois ton näkönen oma client jättäsin irkkailun suosiolla. Ja kyllä 90% täällä kävijöistä tasan tarkkaan tietää mitä on se oikea irkkailu. Provoja suurinosa joihin säkin tyhmänä meet mukaan. Mut kun sullekin sitä ikää tulee enempi ymmärrät mikä on provoa ja mikä oikeaa tietämättömyyttä. Jatketaan sitä irkkailua rauhassa välittämättä provoista.
Voisit kyllä ensin hankkia ne aivpot ennenkun alat vastyaileen kenellekään edes tietämättä miksi esim ton lähetin. Eli suomeksi sanottuna, mieti ensin ennenkun seuraavan kerran postaat.
X-Chat on just saman näkönen kuin mikä tahasna muukin IRC-clientti. Miltähän sun clientti sit mahtaa näyttää ?
Ja mistäs sinä muka tiedät mun ikäni tai miksi ton tänne laitoin? Ihan näin esimerkkinä, mä olen irkannut 1994 lähtien ja purkkeissa juttelin jo -80 luvun puolivälistä lähtien. Eli ihan teini tässä ei kyllä olla.
Jotenkin tosta SUN kommentistasi saa kuvan, että et todellakaan ole 30v tai jotain kuten sun nikkisi väittää, vaan lähempänä ehkä 15v.
Kuules pojunen. Säkin voit väittää olevasi muuta kuin teini. Käytän mIRC ohjelmaa jossa NoNameScript ja ei edes original mIRC ole noin kamalan näköinen kun toi sun. Ja taidan kuitenkin olla sitä ikäluokkaa jota voit tavata siellä ircissä kanavalla wanhat. Sulla sinne mitään asiaa kun taitaa ikäraja sinne olla 24 :D Ja todellakin olet "teini" kun et trolleja huomaa. Sekin paljastaa sun "teini" iän. Tänne ei niitä satunnaisia kävijöitä usein eksy vaan taitaa olla suurimmaksi osaksi ns vakkari porukkaa. Että näin.
Suomi24 sivut ei todellaakaan ole mitkään irkkaajien tai ylipäätänsä tietotekniikan harrastajien sivut, vaan näillä sivuilla liikkuu hyvin monenlaisa ihmisiä. Läheskään jokainen ei tiedä mikä irc on.
Missä sä ylipäätänsä näit tossa mun postauksesa YHDENKIN maininnan liittyen noihin IRC vs IRC-galleria sotiin ? MISSÄ kohtaa sä näit mun vastaavamn johonkin trollipostaukseen ?
Viittisiks osottaa sen mulle ?
MILLÄ perusteella sä väität ton olleen joku trollaukseen vastaus tai jotain ? Sitä se ei kylläkään ollut.
"Käytän mIRC ohjelmaa jossa NoNameScript ja ei edes original mIRC ole noin kamalan näköinen"
Ehheh. Mirc on kyllä pohjimmiltaan saman näkönen, vaika siinä ei oliskaan nappulat just samassa kohtaa. Sitäpaitsi mirc on roskaa muutenkin. Mirc sopii ehkä niille ihmisille, jotka pitää IE:töäkin mailman parhaana webbiselaimena. Itse kierrän molemmat kaukaa.
"Sulla sinne mitään asiaa kun taitaa ikäraja sinne olla 24 :D"
Ehheh. 24v tuli kyllä täyteen vuosia sitten. Eli se siitä sun asiantuntevuudestasi taas. Eli jos viitsisit olla hiljaa sellasesta, mitä et tiedä.
"Kun et troleja huomaa"
Vielä kerran, missä kohtaa mä vastasin yhtään mihinkään trolliin tossa m,un postauksessa ?
SINÄ se trollilta vaikutat ennemminkin.
30 puhuu pelkkää asiaa.
Iskit näemmä tämän saman aiheen tuonne "IRC-galleria ja ii2" osioon kanssa ja kumpaankin typotit tuon ei_ole_irc.jpg:n urlin.
Turhaa pätemistä huoh.
Kyllä se siellä toisessa ihan tasan tarkalleen toimii. Se linkki rikkoutu tänne jutun kopsatessa.
Ja jos olette noin tyhmiä ettette tajua, että noi oli laitettu tänne molemmille alueille satunnaisten kävijöiden varalle, niin omapahan on ongelmanne.
Eihä noi linkit edes toimi, "Object not found" vaan antaa.
"No hyi samperi kun on ruma tuo sun clientis. Jos ois ton näkönen oma client jättäsin irkkailun suosiolla."
Ei ole irssiäkään ulkonäöllä pilattu.