Onko kokemuksia?
Kaverin tuttava kävi Espanjassa suomalaisessa silmäklinikassa laserleikkauksessa. Hinta puolet Suomen hinnoista ja on tosi tyytyväinen.
Uskaltaiskohan varata ens lomamatkalle kun oon menossa sinne suuntaan? Kauankohan pitää olla paikkakunnalla ennenkuin voi lentää takasin Suomeen?
Silmäleikkaus Fuengirolassa?
7
7308
Vastaukset
- Erittäintyytyväinen
Moro! Mulle tehtiin laserleikkaus tammikuussa ja oon kyllä erittäin tyytyväinen. Lääkäri oli suomalainen ja erittäin kokenut. Näkö parani iltaan mennessä ja illalla katselin jo televisiota. Mulle sanottiin että 1-2 päivän jälkeen voi lentää jo takaisin suomeen. Leikkauksen hinta oli huomattavasti halvempi kuin suomessa, koska Espanjan hinnat ovat halvemmat. Suomen leikkauksen hinnalla sain siis lomamatkan ja leikkauksen. Itse halusin olla varma leikkauksen turvallisuudesta ja lääkäri kertoi, että terveysministeriö valvoo toimintaa ja kaikki lääkärit kuuluvat lääkäriliittoon aivan kuten Suomessakin. :)
- Lasitontaelämää
Asun Fuengirolassa talvet ja minulle laitettiin moniteholinssit silmän sisään Soleyesissa. Lääkärin mukaan leikkaus kuin kaihileikkaus. Ja hinta oli 1000€ halvempi kuin Suomessa. Elämäni parhaimpia päätöksiä.
- Entykkäälaseista
Nyt sitten varattu laserleikkaus lomamatkalle Fuengirolaan heinäkuussa. Jännittää...
- Entykkäälaseista2
Nyt käyty Soleyesilla laserleikkauksessa ja WOW.
Lensin perheen kanssa Malagaan ja siitä lomalle Fuengirolaan. Alkulomasta tehtiin tutkimukset ja mittaukset. Kaksi päivää ennen lähtöä oli laserointi, seuraavana päivänä tarkistus. Nyt kotona.
Henkilökunta palveli suomeksi. Lääkärinä suomalainen, kokenut silmäkirurgi. Laitteita löytyi, palvelu oli ystävällistä, leikkaus kivuton ja nopea. Jäi hyvä fiilis.
Ja ennenkaikkea lasit jäi Espanjaan! Näen hyvin, ei vaivoja. Silmät ei edes kuivu vaikka siitä varoiteltiin.
Eikä yhtään haittaa, että hinta oli alkukäynti (n120euroa) laserointi (490eur/silmä) noin tonnin vähemmän kuin Suomessa.
Oli kyllä hyvä ja hyödyllinen lomamatka.
- Anonyymi
Minäkin ajattelin käydä Espanjassa leikkauttamassa silmät. Vaikka ei siinä ehkä enää niin paljon säästä, kun katsoo vaikka hintoja http://silmaleikkaus.com ssa.
- Anonyymi
Miettinyt samaa. Seuraavalla lomamatkalla jää lasit pois.
Linkki näytti olevan vain maksullinen mainos tekijöiden sivuille, että se siitä. Vertasin hintoja soittamalla itse klinikoihin. Jos ottaa mukaan hintaan tutkimuksen ennen laseria, laserleikkauksen ja jälkitarkastuksen niin edelleen vaaka kääntyy reilusti Espanjan/Tallinnan suuntaan. Lentoliput ostettu.
- Anonyymi
Viikon välillä leikattu molemmat silmät.
Eka Tarkastus leikkauksen jälkeen
Toinen kk päästä. Viim 6 kk. Silmätippoja päivittäin
Tarkastus voi tehdä myös Suomessa.
Loistavaa palvelua. Suomenkielistä henkilökuntaa. Leikkaava lääkäri espanjalainen
Tulkki mukana koko ajan. Kaihi poistettu samalla ja monitoimilinssit laitettu
50v lasien kanssa takana. Suosittelen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648