Mikä pesukone pesisi käsipyykin oikeasti linkoamatta hellävaraisesti?
Esim. Bosch linkoaa aika rajusti vaikka valitsisi linkouksen pois päältä. Untuvatakki mennyt jo rikki ja yhdet rintaliivin kaarituet kone on vienyt käsinpesuohjelmalla.
Pesukone käsinpesupyykille
5
179
Vastaukset
- Ehyenä
400/600kr linkous on jo riittävän hellävarainen mikä monesta koneesta löytyy liivit pesupussiin.
- hhhkkkll
400-600 kr/linkous kutistaa neulepaidan. Boschin koneessa on vaihtoehto 600 tai sitten "ilman linkousta", myös ilman linkousta vaihtoehto pyörittää ihan kunnolla vaatetta. Silkkipaidallekin voi sanoa hyvästit tuollaisen linkouksen jälkeen.
Löytyisikö hyvää pesukonetta? - Ehyenä
Peset neulepaidan liian kuumassa. Käsipesu kerta et koneella osaa pestä.
- työtehoseura
Keskiyöllä tehty aloitus tullut kokonaan väärään osoitteeseen
- tyyrissimon
Siemensin WI14W540EU (kalustesijoitettava) - itsellä tämän varhaisempi malli ja olen tyytyväinen niin hienopesu- kuin normaalipesuohjelmiin - vakaa, hiljainen, monipuoliset ohjelmat ja poissa silmistä niin käytön kuin tyhjänäolon aikana. Toki tavallista konetta kalliimpi, mutta kun on vaan hyvä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614458KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1543325Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582637Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492574- 1202399
- 241903
- 241711
- 301636
- 1721579
- 371285