Synnytystilastot nousuun!

Vauvat

Tässä tilanteessa, jossa synnytykset on saatu laskuun, on suurin syy se, että perheiden ei itse
anneta päättää miten lapsensa hoitaa.

Naiset on edelleenkin se synnyttävä osapuoli ja naisia on erilaisia, on niitä jotka haluavat tukea
miestään ja hoitaa itse lapsensa.

Puhutaan Tasa-arvosta ja oikeudenmukaisuudesta, mutta se ei toteudu siten, että
lapset pakotetaan vieraiden ihmisten keskelle, laitokseen. Lapset voivat nyky-yhteiskunnassa
todella huonosti, lapsen ja nuoren ei kuulu juosta psykiatrisessa hoidossa ja syödä lääkkeitä.

Kansanedustajat ottakaa perheiden eheys ykkösteemaksi ja antakaa perheiden itse päättää,
kumpaa lajia käytetään, Kotihoitoa vai Laitoshoitoa.

4

320

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ewhygfuy

      Epäasiallisesta johtamisesta syytetty Tukholman kaupunginteatterin johtaja teki 17.3.2018 itsemurhan:

      Benny Fredriksson irtisanoutui kolme kuukautta sitten tehtävästään, kun teatterin työntekijät syyttivät häntä julmista johtamistavoista. Fredriksson oli kuollessaan 58-vuotias.

      https://yle.fi/uutiset/3-10124470

    • Paskanmakuu

      Pari vuotta sitten olivat huolissaan nykytilasta, kuten nyt mm superilaiset on huolissaan liian hunokuntoisista hoidoista. Mikä ihmeessä katkaisee tällaisen evoluution? Saarikkokin levyttää Sannin pornoo.

    • Sterilakiuusiks

      En varmana tee lapsia. Maapallo kärsii liiasta väestönkasvusta muutenkin. Enkä tahdo ajatella millainen maailma tulee olemaan kun lapseni olisivat aikuisia. Paljon tätä kamalampi.

    • Kysymys: miten vammaiset naiset ja naiset, jotka ei pysty saamaan lapsia, siinä onnistuvat ? Siis, että se lapsi olisi 100 % biologinen lapsi. Eikä useimmiten vammaisten naisten anneta edes seurustella saati sitten, että hankkisivat lapsia. Itsekin haluaisin, muttei yksikään kunnon mies oo musta kiinnostunut..........

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2274
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      26
      1117
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      83
      998
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      922
    5. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      883
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      127
      867
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      783
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      769
    Aihe