Kuulin että Hairdottiin tulossa taas loppukesästä tai syksystä vapaa työtuoli, onko teillä kokemuksia millainen työpaikkana ja työnantajana? Kaverin puolesta kyselen, miettii kannattaako muuttaa Laukaaseen parturikampaajan töitä tekemään.
Hairdot työpaikkana
4
1212
Vastaukset
- Kaikkeasitää
Heh heh päivän paras.. Ihan omalla vastuulla muutat.. Minä taas muutin vuosia sitten pois. Hirvein paikka asua mitä maa päällään kantaa. Hae ennemmin jyväskylään töihin täällä ei kukkahatut kyylää perseen takana tekemisiäs.
- Voivoivoisus
Jos olet jo muutama vuosi sitten muuttanut pois Laukaata, niin miten ihmeessä luet näitä juttuja ja varsinkin kommentoitu heti kun joku tänne kirjoittaa?? Taidat vaan puhua ihan saissea. Pois kun et pääse!
- Kohtanekinlähtee
Ikävä kyllä sattuu sukulaisia asumaan nehän niitä päivityksiä laittaa minkalaista paska sakkia kylä täynnä. Ihan sääliksi käy omia sukulaisia..
- Voivoivoisus
Siis sun sukulaiset täällä kirjoittelee jatkuvasti toisten kirjoituksiin kommentteja ja haukkuvat muita.??! Ja sinä sitten käyt niitä vielä lukemassa, vaikka ei Laukaa muka mitenkään kiinnosta? Ei kuulosta uskottavalta! Hanki oma elämä, niin ei tartte täällä trollailla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k532995Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71026Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981