Korpilahti

Minkälainen paikka Korpilahti on asua?
21962
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Korpilahti? Eikös se ole jossakin Hämeessä?

Äänestä
  • Tämä se jaksaa aina vaan kysyä tuota yhtä ja samaa.. Taitaa tylsiä elämä

    Äänestä

  • Buuaahaa

    Äänestä

  • Voevoee kirjoitti:

    Tämä se jaksaa aina vaan kysyä tuota yhtä ja samaa.. Taitaa tylsiä elämä

    Se haluaa kuulla kuinka kamala paikka se on. Eihän siellä ole mitään muuta kuin palvipäivät ja muutama veneilijä pyörähtää kesäisin. Talvella ei siellä kasva kuin vitutus.

    Äänestä

  • Siinäpä meillä oiva opas kesäksi Korpilahdelle. Voit ihan itse näyttää miten se "vitutus" näkyy siinä pikku kylässä

    Äänestä

  • Valmistaudu kirjoitti:

    Siinäpä meillä oiva opas kesäksi Korpilahdelle. Voit ihan itse näyttää miten se "vitutus" näkyy siinä pikku kylässä

    Ei se heti päällepäin näy, mutta siellä pään sisällä kasvaa sellainen pimeä möykky joka joillain purkautuu hölmönä kayttäytymisenä ja huonona käytöksenä kaikkea erilaista kohtaan.

    Äänestä

Maaseutuaaa kaunistaaaa järvenrantaaa ja peltoaaa aika mukavata

Äänestä

Pieni tuppukylä jossa juoruakat tietää elämäsi paaaaljon paremmin kuin sinä itse heti kun olet sinne muuttanut.........

Äänestä

Tule tänne vaan Taru Anneli, täällä sun on hyvä asua ;)

Äänestä
  • Buuaahaa mikä vitsiniekka

    Äänestä

Aloitit väärin kuuluu olla näin ! Kun olemme muuttamassa , .. .. . niin minkälainen on asua ?

Äänestä
  • Sössön Sössön tyhjäpää

    Äänestä

  • Korpilahdellakin kevät koittaa ! Vieläkös on kaksi pankkiautomaattia? Joko K-marketin vieressä oleva tyhjä tila on täyttynyt? Onkos joku kioski korvannut pois lähteneen ärrän paikan?

    Äänestä

  • Sitähän ei sulle kerrota

    Äänestä

Korpilahti on Päijänteen "halkaisema". Itåpuoli oli lossin takana, kunnes Päijänteen yli rakennettiin silta. Ennen Korpilahden läpi oli 4-valtatie, nyt se on tie yhdeksän. Päijänteen seutuvilla pn korkeita vuoria, komeita seutuja, Se n liitetty Juväskylän kaupunkiin - keskustasta 30 km:n päässä Onhan siellä Alkio-opisto aivan kylän kupeessa, kapean Päiiänteen erään lahden takana. Asunnot halvemmat kuin kaupiungissa, kala- ja marjapaikat kyllä lähellä.

Äänestä
  • Kyllä vain oikea junttien ghetto

    Äänestä

  • Joo ja henkensä kaupalla kävelee kylällä, ei oo kauaa kun joku nisti/känninen ajoi vanhan miehen päälle ja on niitä muitakin läheltä piti tilanteita siellä ollut

    Äänestä

Paikka on parhaimmillaan kun on ilman asua!

Äänestä
  • Ei tuo ole sellasen paikka joka tykkää olla omissa oloissa voin suoraan sanoa.
    Tyypillinen tuppukylä

    Äänestä

Miehien vähyyden (lue:hyvännköisien miehien) vuoksi, kylän munankipeät haahkat iskevät uusiin ja vieraisiin kylälle muuttaneisiin miehiin. Ei ole väliä, vaikka vaimo olisi vieressä..

Äänestä

Jep :D Eikä ole väliä, vaik oma ukkokin olisi vieressä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Lisätietoaok kirjoitti:

Minkälainen paikka Korpilahti on asua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu