B&G ZEUS3 ja Simrad NSS3 erot

Onko otsikon laitteilla muuta eroa kuin että B&G:ssä on LISÄNÄ purjehtijoille sopivia näyttöjä. Eli rauta on sama mutta B&G:ssä on enemmän softaa kuin Simradissa?
2161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

B&G:ssä on enemmän purjehdusominaisuuksia tukevia valikoita ja esim layline toiminnot, tuulimittari ja steer&wank tjsp tuuliruusuhässäkät ym. Simradin valikoista taas löytyy moottorinvalvontatietovalikot ja syvemmin nimenomaan moottoreiden tietoa, jotka taas B&G:stä - no ei puutu kokonaan, mutta osittain.

Äänestä

Kiitos vastauksesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OstankoKumman kirjoitti:

Onko otsikon laitteilla muuta eroa kuin että B&G:ssä on LISÄNÄ purjehtijoille sopivia näyttöjä. Eli rauta on sama mutta B&G:ssä on enemmän softaa kuin Simradissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu