ympärileikattu poikaystävä

okei_oon_nolo

Onko liikaa vaadittu, tai onko jotenkin erikoinen toive, että poikaystävä olisi ympärileikattu? Jos esinahka vaan tuntuu tavallaan äklöltä ja ehdottomasti haluais että poikaystävä ois ilman esinahkaa. Miten merkittävä asia tämä on pojille? Jos tyttöystäväsi pyytäisi että voisitko mennä ympärileikkaukseen niin suostuisitko siihen? Kuinka iso osa esim. 13-19 -vuotiaista pojista Suomessa on ympärileikattu? Oonko ihan outo vai onko muilla tytöillä samoja ajatuksia, että penis ilman esinahkaa voisi olla kivempi? PS. tämä ei ole uskontoon liittyvää.

22

3422

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mietipä

      Kuinka moni tyttö olisi valmis ympärileikattavaksi poikaystävänsä pyynnöstä?

      • Anonyymi

        Ei kukaan


    • esinahkaparempi

      Jos ei normaali penis kelpaa ole mieluummin kokonaan ilman.

    • huuhaatavaan

      käännetään homma toisinpäin onko liikaa vaadittu että neitsyt 10 v tyttöystäväni ei ole leikattu klitorista pois jotenkin se ällöttää,
      olisi kivempaa jos sillä ei olisi klitorista ollenkaan
      miltä tuo tuntuisi noin vastapainona

    • wd8apw09da9d

      Täähän on selvästi joku trolli tai joku härön fetissin omaava vanha pappa joka tätä postaa

    • kujaKarvinen

      Rakentavia vastauksia...Suomessa leikataan pari tuhatta poikaa vuodessa ja siitä suurin osa turhaan/väärin perustein = laittomasti. Ympärileikatuilla pojilla esiintyy enemmän erektio-/tunto-ongelmia vrt leikkaamattomiin.
      Ihmisen saa toivoa mitä haluaa eikä sitä toiset voi kieltää, etenkin seksuaalisuudessa ne toiveet perustuu yleensä vahvoihin tunteisiin ja tarpeisiin joiden takana on fetismi yhtenä tekijänä. Eikä tämä tarkoita että lain rikkominen tai toisen sattuttaminen olisi ok (täällä tulkinta).

      Jos ajattelee että mainitsemassasi ikäryhmässä olisi 6000 ympärileikattua poikaa niin oman kylän kaupungin etc alueen väkimäärän kun kerrot 0.001 (eli nliln 1 % pojista) niin saat sen ryhmän ympärileikattujen määrän. Esim jos asut 50 000 ihmisen kaupungissa niinn 0.001 * 50 000 = 50 poikaa. Muslimit leikkaa poikalapset useimmkiten ja juutalaisista osa. Sen lisäksi tietyillä aluilla maailmassa on vielä -vähentyvänä -ilmiönä. USA on erikoinen siinä mielessä että n 50% pojista on ympärileikattu, mutta ilmeisti luku vähenemässä.

      Monelle pojalle -ja miehenä - ympäri leikkaus herättää katkeruutta ja epävarmuutta. Katkeruutta siitä että toiset ihmiset ovat omineet oikeuden silpoa hänen sukuelimiään. Itse olen asunut maassa jossa ympäleikkaus oli normi, ja kyllä se naisia kiinnosti kun miehellä on "ylimääräinen" -luonnonmukainen - osa mukana ja joka tuottaa herkkää nautintoa. Saleilla yms suihkussa toki miehetkin katsoi ihmeissään :)

      Itse en miettisi edes sekuntia menisinkö vaikka elämäni rakkaus kysyisi. Tosin olisi vaikea uskoa että rakastuisin ihmiseen joka haluaa että sukupuolielintäni pitää silpoa veitsellä ennenkuin sen on ok tai kiihoittaa. Leikkauttaisitko sinä nännisi irti jos oikein kauniisti poikaystäväsi kysyisi? Toisen estetiikan erikoismaku vs sinun oma seksuaalinen/sukupuolinen minäkuva ja fyysisen nautinnon tunto....
      Moni asia toisessa ihmisessä voisi olla kivempi kun itse voisi sen määritellä, kynällä rajat vetää tai taskulaskimella laskea.

      Suosittelen muslimi/juutalainen/USA poikaystävän hakemista kuin odottaa että osuu kohdalle suomalalainen tai saa jonkun hullun suostumaan rakkauden huumassa itsensä silpomiseen.

      • prosentit_haltuun

        Pikku vihje matematiikan tunnilta, 1 % (=1/100) laskettuna 50.000:sta on kylläkin 500.


      • OsamaBinLaden
        prosentit_haltuun kirjoitti:

        Pikku vihje matematiikan tunnilta, 1 % (=1/100) laskettuna 50.000:sta on kylläkin 500.

        0.001×50.000=50
        50.000÷100=500


      • numeroiden_pyörittelyä

        promille on tuhannesosa (1/1000)
        prosentti on sadasosa (1/100)
        desi on kymmenesosa (1/10)

        Jos pitää laskea yksi prosentti viidestäkymmenestätuhannesta, niin tulos on viisisataa.

        Mut jos nyt sitten käytetään tuota yhtä prosenttia ja oletetaan, että Suomen n. 2.700.000:stä pojasta ja miehestä 1 % on ympärileikattu, niin ympärileikattuja on silloin 27.000.

        Jos osuus on 2 %, niin ympärileikattuja on silloin 54.000.

        Pakolaiset mukaanlukien ja se huomioiden, että joskus 1970-1980 -luvuilla ympärileikkauksia tehtiin hieman nykyistä useammin (ja silloin ympärileikatuista moni vielä on elossa),, voisi olettaa, että esinahattomia poikia/miehiä on noin 80.000 joka vastaisi 3 %:n osuutta.

        Noista 80.000:sta suurin osa tietysti on aikuisia, mutta kyllä niitä esinahattomia "teinejä" = 13-19 -vuotiaitakin varmasti löytyy.

        Se numeroista, jospa itse kullekin seuraa haluavalle löytyy sopiva ja mukava seuralainen.


    • Hk-sininen0

      Moskeijat ja vastaanottokeskukset hyviä paikkoja etsiä leikeltyä makkaraa.

    • Jokuvaan123456

      Kai sitä voi haluta, ei vaatia.

    • Hypoloiuy

      Leikattiinko 1970 sit useammin.

      • jahunnus

        Joo, nähtävästi varsinkin Itä-Suomessa aika helposti pääsi/joutui ympärileikkaukseen jos oli vähänkään tiukkuutta esinahassa. En vaan tajua tätä meuhkaamista. Onko se nyt oikeesti niin ihmeellistä, jos peniksen päästä poistetaan nahkaa? No varmaan on, mutta en vaan tajua miksi.


      • pitääolla

        Pojalla pitää olla esinahka, se on tapeellinen ja tärkeä.


      • kunmuueiauta
        pitääolla kirjoitti:

        Pojalla pitää olla esinahka, se on tapeellinen ja tärkeä.

        Joskus vaan tulee terveydellinen seikka, että sitä joutuu leikkaamaan pakostakin.


    • jahunnus

      Penis ilman esinahkaa olisi kivempi, eikä tuon pitäisi olla mitenkään outo toive (vaikkakin on aika harvinainen). Haluuhan jotkut miehetkin, että tyttöystävä voisi ottaa silikonit = pitäisi saada siis isommat ja kiinteämmät tissit. Mutta ilmiselvästi missaan jotain, koska mun mielestä tämä esinahan poistaminen ei ole merkittävä asia.

    • pakanapoika

      Jumala loi ihmisen, miehen omaksi kuvaksi ja sitten uskontoon vedoten silvotaan esinahka, jos jumala olisi halunnut miehen olevan ilman esinahkaa niin silloin ei olisi esinahkaa pojilla/miehillä.
      Sama pätee tytöissä ja naisissa.
      Miksi maallinen uskonto haluaa muuttaa jumalan luomistyön tulosta ja millä oikeudella silloin vedotaan uskontoon?

      Jumala halusi että pojilla ja miehillä on esinahka ja tytöillä ja naisilla on klitoris, toki lääketieteellistä syistä voidaan korjata jumalan luomistyön virheitä.

    • hyihyi

      oletko nähnyt miten karvoissa ja nöyhtässä se mulkku on kun ei ole esaria ja pidät alkareita, ika epämiellyttävän oloinen ja ruttunen ja housut haisee kuselle kun terskasta tulee se viimenen tippa housuun

    • 0rheiLondre

      Ulkomaalaisten ja ulkomaalaistaustaisten lukumäärän kasvaessa on jatkossa Suomessa yhä enemmän ympärileikattuja poikia ja miehiä. Jos on kynnyskysymys, kannattaa yrittää löytää mies, jolta esinahka on jo poistettu. Aika harva varmaan suostuisi tyttöystävän pyynnöstä menemään ympärileikkaukseen. Tai no mistäs sen tietää, jos oikein houkuttelevasti pyytää.

    • Jihaaaaaa

      Jos tyttö pyytää eihän siitä ole oikeus kieltäytyä ja eihän niin ihmeempi homma, voit sinäkin pojalta leikata.

    • Anonyymi

      Mites kävi löytyikö valmista pakettia tai toiveet ymmärtävää nuorta miestä?

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      151
      13467
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      72
      9761
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      96
      9148
    4. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      20
      8106
    5. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      40
      6773
    6. 149
      6186
    7. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      24
      3375
    8. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      33
      1674
    9. En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen

      Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä
      Maailman menoa
      397
      1265
    10. Aikuisten säälittävä käytös

      Mikä mahtaa aikuisia hiertää ja mistä näin kovaa että alaikäisen pahoinpitelyn jälkeen vielä kirjotellaan täällä. Sana v
      Hyrynsalmi
      7
      1194
    Aihe