Haluan syrjäytyä

Vituttaaa kun kotona paskavanhemmat ovat kokoajan pakottamassa jonnein koulutukseen tai ilmaistöihin. Eikö ne helvetti tajua, että mua ei kiinosta työ tai opiskelu!
285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei kuule kiinnosta pätkääkää.. just se ja sama..mitä tuota täälä valitat, pysy vaan äitylin ja isin hyönyissä, tuskin osaat p..tas pyyhkiä..

Äänestä

Olet harvinaisen terveesti ajatteleva nuorukainen. Tsemppiä ja menestystä valitsemallasi tiellä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PeräkorvenJonne kirjoitti:

Vituttaaa kun kotona paskavanhemmat ovat kokoajan pakottamassa jonnein koulutukseen tai ilmaistöihin. Eikö ne helvetti tajua, että mua ei kiinosta työ tai opiskelu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu