Siitäs sai Narsisti

Tiedänn

Aina ennen eräs tuntemani henkilö pilkkasi kaikkia ufoja ja kummituksia näkeviä vajaaälyisiksi sekopäiksi ja kaikkia niihin uskovia vajakeiksi.
Kuinkas sitten kävikään. Hän muutti taloon joka vaikutti aluksi ihan normaalilta, mutta talossa
alkoikin Kummitella aina vaan enemmän yhä enemmin ja enemmin, niin kaveripa peloissaan muutti pois sieltä, kun niin kovin pelotti. Olen kuullut että kyseisestä ns.
Haunted Housesta on kautta aikojen muutettu pois, elikkä vaihtaa sen takia omistajaa vähän väliä.
Tämä on ihan tosijuttu, mutten viitsi tästä nyt tarkemmin avautua.

6

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JaSittenHeräsit

      Joo, tunnen myös erään joka nuorempana uskoi kummituksiin ja lentäviin lautasiin. Sitten hän aikuistui, kouluttautui ja hylkäsi perusteettomat uskomuksensa ja elää nykyään menestyvän ihmisen täysipäistä, sivistynyttä ja rikasta elämää. En kerro asiasta tarkemmin.

      • lautaslentäjäkummitus

        Minäkin olen lukenut eräästä George Adamskista, joka pääsi kyytiin
        lentävälle lautaselle.
        En kerro asiasta enempää.
        Asian voi tarkistaa netistä haulla: George Adamski


    • hohhoijaataas

      Joo taattua tositarinaa ihan varmasti taas siitäs saitte.

    • ufojen_kyytiin

      Sellaisestakin porukasta kulkee juttuja , joka teki itsemurhan päästäkseen
      asteroidin takana piileskelleen ufon kyytiin.
      En viitsi siitä tässä nyt tarkemmin kertoa .

    • narsnars

      Mä tunsin narsistin joka narskutti hampaitaan !!!!!!!

    • Tiedänn

      Siis tällä tasolla nykyään tämä palsta, ettei kukaan täällä käyvä suunnilleen kukaan usko kummituksiin ja ufoihin?. No mitäs täällä sitten riekutte, kun ette edes usko näihin asioihin.
      Sitäpaitsi aloituksessa kertomani tapaus on oikeasti ihan totta, kirjoitin sen vain ehkä niin jotenkin silleen että ei ehkä kuulosta uskottavalta. Mielenkiintoista kuitenkin tapauksessa oli ettei narsisti järkevöitynyt kokemansa jälkeen ollenkaan, vaan jatkoi samaan malliin pilkaten näihin asioihin uskovia jne. Liekö sama tyyppi kuka vastaillut aloitukseeni.
      Minä nyt vaan tiedän että se vanha mies kummittelee siinä talossa, eikä ehkä pelkästään se, sen ovat naapurustokin kertoneet kaiken sen lisäksi mitä olen talosta kuullut muualta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      190
      3554
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      57
      2217
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      376
      2210
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      43
      2072
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      32
      1491
    6. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      93
      1251
    7. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      54
      1213
    8. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      460
      1202
    9. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      121
      1063
    10. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      59
      1004
    Aihe