Aina ennen eräs tuntemani henkilö pilkkasi kaikkia ufoja ja kummituksia näkeviä vajaaälyisiksi sekopäiksi ja kaikkia niihin uskovia vajakeiksi.
Kuinkas sitten kävikään. Hän muutti taloon joka vaikutti aluksi ihan normaalilta, mutta talossa
alkoikin Kummitella aina vaan enemmän yhä enemmin ja enemmin, niin kaveripa peloissaan muutti pois sieltä, kun niin kovin pelotti. Olen kuullut että kyseisestä ns.
Haunted Housesta on kautta aikojen muutettu pois, elikkä vaihtaa sen takia omistajaa vähän väliä.
Tämä on ihan tosijuttu, mutten viitsi tästä nyt tarkemmin avautua.
Siitäs sai Narsisti
6
269
Vastaukset 6
- JaSittenHeräsit
Joo, tunnen myös erään joka nuorempana uskoi kummituksiin ja lentäviin lautasiin. Sitten hän aikuistui, kouluttautui ja hylkäsi perusteettomat uskomuksensa ja elää nykyään menestyvän ihmisen täysipäistä, sivistynyttä ja rikasta elämää. En kerro asiasta tarkemmin.
- lautaslentäjäkummitus
Minäkin olen lukenut eräästä George Adamskista, joka pääsi kyytiin
lentävälle lautaselle.
En kerro asiasta enempää.
Asian voi tarkistaa netistä haulla: George Adamski
- hohhoijaataas
Joo taattua tositarinaa ihan varmasti taas siitäs saitte.
- ufojen_kyytiin
Sellaisestakin porukasta kulkee juttuja , joka teki itsemurhan päästäkseen
asteroidin takana piileskelleen ufon kyytiin.
En viitsi siitä tässä nyt tarkemmin kertoa . - narsnars
Mä tunsin narsistin joka narskutti hampaitaan !!!!!!!
- Tiedänn
Siis tällä tasolla nykyään tämä palsta, ettei kukaan täällä käyvä suunnilleen kukaan usko kummituksiin ja ufoihin?. No mitäs täällä sitten riekutte, kun ette edes usko näihin asioihin.
Sitäpaitsi aloituksessa kertomani tapaus on oikeasti ihan totta, kirjoitin sen vain ehkä niin jotenkin silleen että ei ehkä kuulosta uskottavalta. Mielenkiintoista kuitenkin tapauksessa oli ettei narsisti järkevöitynyt kokemansa jälkeen ollenkaan, vaan jatkoi samaan malliin pilkaten näihin asioihin uskovia jne. Liekö sama tyyppi kuka vastaillut aloitukseeni.
Minä nyt vaan tiedän että se vanha mies kummittelee siinä talossa, eikä ehkä pelkästään se, sen ovat naapurustokin kertoneet kaiken sen lisäksi mitä olen talosta kuullut muualta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va631722Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661179- 138963
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu15831Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63632- 41608
- 79600
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa92575- 45508
- 47495