Eli ostin tuollaisen kannettavan ja touchpad on omituinen. Ei oikein toimi jos normaalisti sormenpäällä hiljaa käyttää vaan pitää koskee "laajemmalla" osalla sormea ja kun käyttää touchpadia hiirenä tarvii aika kovaa näpäyttää. 4hiiri näppäintä ympärillä toimii normaalisti.
Onko näissä tosiaan näin huono touchpad vai onko osittain rikki? En ole ennen tällaiseen vikaan törmännyt on ollut sitten kokonaan rikki jos vikaa on ollut.
Ajurit on asennettu.
Ei se varaosana paljoa maksa ja oli niin halpa kone että en viitsi edes valittaa.
elitebook 8470p touchpad
elitebook
3
190
Vastaukset
- kokeile_säätää
Tarkistapa voiko touchpadin asetuksia koneessa säätää, ja kokeile niitä säätöjä, jos voi.
- elitebook
Kiitos vinkistä olinpas hölmö kun en itse tajunnut... Tuo auttoi vähän mutta vieläkin on oudon kankea. Toucpad oli normaali herkkyydellä ja säädin herkimmälle, mutta vieläkään ei ihan sormenpäällä edes ota ja varsinkin kahden sormen kanssa on kankeaa kun vetää esim sivua ylös ja alas.
- elitebook
Säädin vielä osoittimen nopeimmalle ja sekin auttoi vähän. En kyllä vieläkään ole ihan tyytyväinen mutta nyt on sen verran parempi että en enää epäile olevan rikki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36512317Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555387Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2123918Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1962588Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151972Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191824Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167880Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271842No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74762Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59716