meikki!!!!

girl¤

ku tuolla kaupungilla näkee kauheasti kauniita tyttöjä..mutta meikki...sellanen sairas meikki voide maski!!!! ja hirveet määrät luomi väriii ja huulet ruskeat...siis meikki voiteessa!!!!! tykkääteks te jätkät oikeesti sellasist meikki pelleist...?? tottakai saa olla meikiä mutta rajansa kaikella...eks pelkkä ripsari ja jotain muuta sillee hillitysti riitä..vai onks sellanen himmee maski sit niin ihana!!!!

7

590

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mr.Wizard

      Hmm..no joo se on kyl kauheen näköstä ku joku 14-15 v tyttö kävelee kaupungin kilo meikkii naamassa..ei todellakaan "hyvän"näköstä..

      Ja kyllähän se on tietty hyvä jos on naturelli mutta tietty meikata saa mutta hillitysti..niinkuin sanoitkin...

      Mut täähän on mun mieli pide..

      Mä oon sitte marraskuussa 18v täyttävä..miehen alku tai jotai

      • Anonyymi

        Mihin musta ihminen tarvii ruskeaa peitevoidetta. Peittyykö musta nahka hehhhhh.


    • mandariinimehu

      Ite meikkaan vain kouluun ja jos lähden jonnekin asioille tai juhliin. Käytän huomaamatonta meikkipohjaa, ohutta rajausta yläluomella, ripsaria ja yleensä jotain huulikiiltoa/rasvaa, kotona olen ihan meikittä. Ja mitä olen nykyisen ja entistenkin poikaystävieni kanssa huomannut, niin ihan meikittä tuntuu olevan paras. Ja kevyt, luonnollinen meikki miellyttää ainakin oman kullan silmää enemmän kuin kamalan paksu kerros :) Mutta jos oma itsetunto ei salli olla meikittä poikien nähden, niin sitten luonnollinen meikki. Eli eivät pojat näistä liikaa meikkaajista kokemuksieni mukaan tykkää. Ja liika meikki vain rumentaa.

      • Glitter

        No ite en koskaan käytä täyspeittävää meikkivoidetta, suosin aina invisible (Loreal), ultra light (Lumene) ym. läpikuultavia meikkipohjia...No joo...Kyllähän mä jokapivä meikkii käytän, mut suosin vaaleita pastellisävyjä ja juicyja huulikiiltoja...Ikinä en käytä kajalia tai rajauksia...Ripsiväri on kyllä must...


    • linda82

      Liian moni meikkaa miesten/poikien takia! Mielestäni aivan väärä syy, sillä ainakin itse ehostan itseni takia!

      • Anonyymi

        Noin se pitäisi ollakin. Nuoret vain ei ole vielä ymmärtäneet tuota.

        Sitten on ne jotka ovat luonnonkauniita eikä tarvitse meikkiä, mutta taas kerran jos omaksi ilokseen silti meikkaa niin kunhan ei huononna lopputulosta niin ok.
        Oma mimmi lukeutuu näihin.


    • -vanessa-

      oon sitä mieltä, että hillitty meikki on jees arkipäivänä, mutta bile / juhla iltoina itse ja monet muut käyttävät runsastakin meikkiä ja se ei mielestäni ole mitenkään kauhean näköstä.

      se on vähän että kuka tykkää mistäkin..
      joskus todella näyttää rumalta jos pakkelia on paljon, ja tuhruisesti.. runsas meikki, kauniisti laitettuna on ihan kiva.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      477
      4145
    2. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      74
      3136
    3. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      146
      1490
    4. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      83
      1294
    5. Yleltä tiukka nootti Sohvaperunat-sarjan tyypeistä: "Halutessaan ja tapauskohtaisesti harkiten..."

      Näin "Sohvis-julkkiksia" suojellaan! Toisaalta ovathan nämä ihmiset itse lähteneet mukaan reality-ohjelmaan. Että mitä m
      Sohvaperunat
      21
      1254
    6. 17-vuotiasta lukiolaispoikaa epäillään perheenisän murhasta Pyhtäällä

      Perheenisä löytyi kuolleena kotipihastaan loppuvuonna 2023 Heinlahdesta Myyrynmäeltä. Poliisi epäilee murhasta kotkalais
      Kotka
      29
      1212
    7. Janne Kataja uudessa elämäntilanteessa - Vauva tuli, tyttäret jo teini-iässä: "On jo vähän..."

      Janne Kataja on uudessa elämäntilanteessa, 44-vuotiaana hän tuli kolmatta kertaa isäksi. Tyttäret edellisestä liitosta
      Suomalaiset julkkikset
      14
      962
    8. Olet mun herkkä kohta

      Vaikutuksesi minuun on valtava. Käsitätköhän miten paljon tunnen takiasi? Miten paljon elämäni on muuttunut sen jälkeen
      Ikävä
      59
      949
    9. Kaipaan ja ikävöin sua

      Your📱 ends with 8.
      Ikävä
      57
      904
    10. Milloin olette tavanneet ekaa kertaa?

      Ap vastaa: Viime keväänä maalis/huhtikuun vaihteessa se varmaan oli.
      Ikävä
      71
      877
    Aihe