Vanhat Nissanit parhaita

wanhaNissan

Siis murheet alkoi kun Renault tuli kuvaan, sitä ennen Nissanit kesti ihan kuin Toyota, eikä edes ruostuneet ja tekniikka oli idioottivarmaa. Parhaat Nissanit oli nuo viimeiset Sunnyt ja Bluebirdit , eka Almera ja eka Primera oli jo heikompia esityksiä, vaikka melko kelvollisia vielä nekin uudempiin verrattuna.

Uudet Nissanit ruostuu, ei ennen Renaultia muuten ruostuneet, vanhoja oikeita Nissaneita on kilvissä vaikka kuinka paljon ja hyvältä näyttävät.

Ja miten mukavia ja näppäriä kärryjä oli vanhat Nissanit ajaa, Renault on jopa onnistunut pilaamaan Nissanin herkän ajettavuudenkin. Nykyiset Nissanit tuntuvat eurooppalaisilta ja se on vaan huono juttu.

5

368

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RelluAvullaMaineeseen

      Jos Nissan tuntuu eurooppalaiselta, niin sehän on vaan hyvä asia. Nissan ja Toyota ovat olleet aina automaailman surkeimpia ajoltaan ja mukavuudeltaan. Rellu alkaa olla nykyään laadukas auto joka ei ruostu, kuten japanilaiset.

    • SGXBluebird

      Ei eurooppalaismerkkien ajettavuus ole millään muotoa parempi, autolehtien kisahenkiset toimittajat on vain näin päättäneet. Vanhan liiton japsit ovat oikeasti miellyttäviä ajettavia, esim. sellaiset, joissa ei ole turhaa eurooppalaisuutta mukana. Nissanit ennen Renault-allianssi aovat hyviä ajaa Suomen oloissa. Eurooppalaistyyppisen alusta tekeminen pilasi kyllä muutkin japsit kuin Nissanin

    • napsuni

      P11 Primera on kyllä kestävä ja luotettava auto, sanoisin jopa P10 mallia parempi..

      • Veijokalevi

        Olihan tuo kovaa valuuttaa eikä mitkään Renault. Renu sai Nissanin laadun laskemaan ja ja pellit ruostumaan.


    • oi.niitä.aikoja

      kyllähän ne vanhat sunnyt ja cherryt oli varsinaisia ruostepommeja jos aloittaja ei tuota tiedä niin olet joku jonne joka ei tuota aikaa ole elänytkään kun vanhat kunnon nissanit oli kovassa käytössä. Mutta asiaan siis joo jos joku on kestävä auto joka kerää kilometrejä eikä häviä niissä vanhoille mersuille ja volvoille niin se on diesel nissan cedric ja nissan laurel NE KESTI NE OLI OIKEITA LAATU NISSANEITA! Olihan toki sunnytkin omallalaillaan laadukkaita vempaimia käyntiin lähti ilman roikkaa vaikka ulkona ois niin kylmä että kusikin jäätyisi karrelle hyviä perusautoja aikoinaan olivat. Kyllähän tuo itseäkin vituttaa että rellut tuli sössimään nissanin nyt on sitten niitä ranskalaisten vikaherkkyyksiä ja sähkövikoja nissaneissaki jotka olivat ennen täysin tuntematon käsite nissanille siitä olen samaa mieltä että rellut on pilannu nissanin ja siitä syystä en luota enää nissaniin siinä määrin että sellaisen auton ostaisin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      27
      3523
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2359
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      35
      2188
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      1947
    5. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      43
      1542
    6. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1399
    7. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      127
      1262
    8. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      259
      1210
    9. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      45
      1165
    10. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      13
      1149
    Aihe