Ruottissa mennään jo! Eipä käy katteeks jos on käsi semmoiseen osunnu.
Diiselskotat rommaa!
36
502
Vastaukset
Väliäkös tuolla?
- skodajorkki
Älä viitsi. Kyllä se on keskustelun aloittajalle elämän ja kuoleman asia.
- EiNaurunasia
Skota on skotistin elämän toiseksi suurin hankinta. Pahhaa tekköö jos kolisee kiville.
- kyykkynenä
Tiisseli-skootisti: myy kaikki ja keskity olennaiseen
- herää.pahvi
Ahdas mielikuvitus? Laajennapa poju näkemystäsi. Näin se menee: diiselmersut ja diiselvolvot ja diiseltojotat ja diiselbemarit jne. kaikki ne rommaa.
- Kaikkimeneeeikäpiisaa
Mutta niissä maksetaan edelleen kuitenkin brändistä. Bemari ja Mersu on kuitenkin bemari ja mersu vaikka diiselinäkin.
- herää.taukki
Kaikkimeneeeikäpiisaa kirjoitti:
Mutta niissä maksetaan edelleen kuitenkin brändistä. Bemari ja Mersu on kuitenkin bemari ja mersu vaikka diiselinäkin.
Höpöphpöphö. Trollin surkea "selitys". Ei siinä brändi mitään auta, jos dieselmoottorilla varustetuille autoille puuhataan käyttökieltoja. Yhtä lailla ne rommaa niin folkkarit kuin bemaritkin.
- P.Sychopath
herää.taukki kirjoitti:
Höpöphpöphö. Trollin surkea "selitys". Ei siinä brändi mitään auta, jos dieselmoottorilla varustetuille autoille puuhataan käyttökieltoja. Yhtä lailla ne rommaa niin folkkarit kuin bemaritkin.
Sinua vain vituttaa, kun skeida kippanalla (itäauto) on surkea brändi ja imago. Muistan sen aina kun leuhkasti katson loistoautostani (laadukas länsiauto) korkealta matalia ja kapeita skeida itäautoja. Ryydy siihen :-D
Kaikkimeneeeikäpiisaa kirjoitti:
Mutta niissä maksetaan edelleen kuitenkin brändistä. Bemari ja Mersu on kuitenkin bemari ja mersu vaikka diiselinäkin.
Ilkeätkö tunnustaa maksavasi jostain brändistä? Kuulostaa niin teiniltä, niin teiniltä...
- Osto_mielessä
herää.taukki kirjoitti:
Höpöphpöphö. Trollin surkea "selitys". Ei siinä brändi mitään auta, jos dieselmoottorilla varustetuille autoille puuhataan käyttökieltoja. Yhtä lailla ne rommaa niin folkkarit kuin bemaritkin.
Niin rommaakin mutta minkälainen dieselauto nyt kannattaisi hankkia kun niitä kerran halvalla saa. Mersukaan ei ole sellainen ikiluotettava kuin ennen vaikka niillä yhä paljon ajetaankin.
- Jottako_rommaa
Mikä se on se rommaa?
- eteläautoilija
ROM = Read Only Memory on muistityyppi, jota käytetään ns. kusipäissä. Niihin on istutettu kommunismin ihailu tai pelko ja niinpä sitä täytyy tavan takaa hokea.
Palstalla on factana kerrottu että kohta liisinglinttoja saa ilmaiseksi!
Semmonen kelpais kyllä😎- Öljynpolttimot.stop
SYY JA SEURAUS
http://www.iltalehti.fi/autouutiset/201803262200837536_oa.shtml
saastekohun seuraus
ARVO LÄHTI TDI AUTOISTA- Seatskodaudivwsamatdi
Vuojen päästä liki uutta vwskodaaudia saa 5000e. Ootamma vähän aikaa
- Tdiarvonalennusvw
Suomi ei voi kun seurata ja tehdä samoin
Kohta saa hesasta hakea uudehkon audiskodavwseatintdi liki ilmaiseksi.
- SeAlkoiJo
Töyötä ja Mersu halutuimmat merkit käytetyn ostajilla, kertoo aviisi. Ja lisävarusteista moottorinlämmitin. Skotaa ja veiviä ei mainittu.
- Hessumopo
Halutuin auto on kolmen tonnin korolla.
- Katteet_kohdallaan
Kolmen tonnin Corolla vastaa kahden tonnin Nissania. Aina löytyy brändistä maksajia.
- Vwaudiseatskoda.onnea
Varmaan skeida hönöjä harmittaa kun öljyö kuluttavien saastuttavien itäruoskien hinnat romahti,ei autoliikkeet ota vaihdossakaan kalleiden korjauksien pelossa.
- Otemporaomores
Kalleiden??
Tuotatuota...
Ihan vaan snadi neuvo, jos haluat vaikuttaa aikuiselta, opettele edes perusasiat kuinka suomenkielen sanat taivutetaan.
- Myykäämyykää
Muuten jää näppeihin!
- Diiselskodisteilla
ei nyt hyvältä näytä
www.uusisuomi.fi/ulkomaat/244901-ruotsiin-tulossa-dieselautokieltoja-nyt-syoksyvat-autojen-hinnat- EiKannataKitistä
Nyt teikäläinen persaukinenkin voi käydä ostamassa muutaman.
- SaatEhkäHalvemmalla
Lieneekö tuolla kovinkaan syvällistä seksuaalista merkitystä?
- Plösö
Ai skodalla? No ei varmastikaan.
- kaupunkilaistollo
Kerro enemmän; miten se on pois sinulta? Tai minulta?
- SkotanMyivät
No siten, että pitäisi, kuten useimpien, rahoittaa uusi auto myymällä hyvään hintaan vanha vaihdossa. Nyt sen vanhan paskakajakin hinta sitten rommaa ja on laitettava lisää riihikuivaa rutkasti väliin.
- kaupunkilaistollo
"No siten, että pitäisi, kuten useimpien, rahoittaa uusi auto myymällä hyvään hintaan vanha"
Noin se sitten varmaan on sinun kohdallasi. Minä taas annan vaihtoikäisen autoni (joka ei likikään aina ole Skoda tai edes diesel) suvun nuorisolle, kummilapsille jne. - Eiarvokasvwskodaudi
kaupunkilaistollo kirjoitti:
"No siten, että pitäisi, kuten useimpien, rahoittaa uusi auto myymällä hyvään hintaan vanha"
Noin se sitten varmaan on sinun kohdallasi. Minä taas annan vaihtoikäisen autoni (joka ei likikään aina ole Skoda tai edes diesel) suvun nuorisolle, kummilapsille jne.15000 e tdi autosta on sulanut puolet arvosta pois.
Vaihtaa ken lystää
Voin kyllä ostaa sen ale auton minäkin.
Vw ei korvaa saastelohun vaurioita niinkuin usassa. Nyt saatiin sitten arvon romahdus.
Markkinatalous hoitaa homman - MelkeinMenestyjä
kaupunkilaistollo kirjoitti:
"No siten, että pitäisi, kuten useimpien, rahoittaa uusi auto myymällä hyvään hintaan vanha"
Noin se sitten varmaan on sinun kohdallasi. Minä taas annan vaihtoikäisen autoni (joka ei likikään aina ole Skoda tai edes diesel) suvun nuorisolle, kummilapsille jne.Meillä skotaproletaareilla ei perse kestä lahjoitella autoja sukulaisille. Eikä ne kyllä suostuisi ottamaankaan mitään skotaa edes ilmaiseksi, ovat järestään melkein kaikki ylioppilaita, yliopistossa ja akateemisia, ja reserviupseereita.
- tosikko-timo
Puttehan on todistellut, että kaikki Skodat ovat moppikauppiaiden liisinkiautoja. Siis mitä haittaa siitä on jos rommaa?
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1273752Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va151717Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos151561Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2971417Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181396Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi311293Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti16974Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy73963Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä126926Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties60829