Parin viikon päästä hurghadaan ja viisumitietoutta kaivataan.googlettamalla omituisia vastauksia,joten osaako joku kertoa haetaanko ennakkoon vai saako kentältä? Jossain mainittiin että lapsella pitää olla syntymätodistuskin mukana?
Viisumi asiaa ja lapsia mukana!
7
704
Vastaukset
- hurghadaan1
Jos pakettimatka viisumi kuuluun matkan hintaan saatte ne koneessa täytettäväksi, jos ei niin sitten ostaan hurghadan kentältä
- Ninax
Onko fakta? Omatoimimatka kyseessä.
- rrxo
Kysy konsulaatista jos et usko
- SuojaaPieniäLampaitasi
Älkää hyvä Jumala menkö sinne tapettaviksi. Jättäkää edes lapset kotiin!
- fort
Omatoimimatkalla oltiin viime vuonna, ja ostettiin viisumit kentältä. Kaikilta (2 aikuista ja 3 lasta) tarvittiin passit ja rahaa, ei mitään syntymätodistuksia. Kesti ehkä minuutin verran.
Passit tarvitaan, joiden tulee olla voimassa 6kk maastapoistumisen jälkeen. Viisumin saa ostettua paikanpäällä "pankista" n 25 USD hinaan (myös eurot käy).
- VoiLuojani
Aloitus on feikki.
Ei kukaan varaa matkoja alaikäisiä lapsia mukanaan ennen kuin ottaa selvää matkan edellytyksistä.
Pysy pois täältä, ääliö!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843382
- 771337
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1821329Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103981Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310952- 43859
- 95857
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78845Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835