E-M1mkII on saatavilla heikosti tarvikeakkuja. Patona ja Mtec näyttävät melkein ainoina tarjoavan niitä. Onko kellään kokemuksia kummastakaan merkistä. Ovat kuitenkin hinnaltaan murto-osa alkuperäisestä.
Tarvikeakku
9
2951
Vastaukset
- Duracellius
Englannista saat Duracell akun sopuhintaan.
Nettisivu on kaiken lisäksi suomenkielinen Duracell direct. fi
Mieluummin Duracell kuin joku täysin tuntematon kiinalainen- Akuttaa
Näytti olevan senkin 2-power merkkinen akku eikä Duracellin oma. Nyt jo poistunut valikoimasta.
- Canonisti
Patonan akku pokkarissa vara-akkuna ja toimii ihan hyvin. Vähän lyhytikäisempi kuin alkuperäinen. Samalta firmalta myös yleislaturi, joka toimii, mutta on kaikkien viritysten äiti mekaniikaltaan. Elektroniikka pelaa laturissakin hyvin.
- aivan_kelvollisia
Molemman merkkisiä akkuja on ollut parissa kamerassa.
Ei ole ollut valittamista, varsinkaan hintaansa nähden. - Anonyymi
Patonan akuista varoitan sen verran että kiertäkää helvetin kaukaa ne. On kyllä paskinta mitä rahalla saa, ja paskinta on, vaikka ilmaiseksi saisi.
- Anonyymi
Patonasta en tiedä, mutta yleensä ero piraatin ja originaalin välillä on se, että piraateissa on usein suuri laatuhajonta.
Jotkut uudet kamerat ei edes hyväksy piraatteja. Toiset hyväksyy, mutta ei aina näytä lataustasoa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Patonasta en tiedä, mutta yleensä ero piraatin ja originaalin välillä on se, että piraateissa on usein suuri laatuhajonta.
Jotkut uudet kamerat ei edes hyväksy piraatteja. Toiset hyväksyy, mutta ei aina näytä lataustasoa.Litiumakkujen ongelma on se, että niiden ulkomitat muuttuvat käytettäessä pahimmillaan juuri sen verran, että akkua ei tahdo millään saada ulos kamerasta.
Merkkiakkujen ulkomittojen muutos on yleensä sen verran pieni, että tällaisia ongelmia ei synny.
- Anonyymi
On kokemusta molemman merkkisistä akuista eri kameroilla, ja aivan asiallisia ovat olleet.
- Anonyymi
Patona MacBook akku, ala arvoinen laatu!
5800 mAh=5200mAh?:)
Akku kesti reilun vuoden, kunnes turposi ettei Mac tasohiiri enää toiminut.
Ei enää toista kertaa tätä huvipiste herkkua:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk1826573Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6934003SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1493305Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no3823062Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti242764"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1632095Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a7091969SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?771628Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re381622Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii5141581