E-M1mkII on saatavilla heikosti tarvikeakkuja. Patona ja Mtec näyttävät melkein ainoina tarjoavan niitä. Onko kellään kokemuksia kummastakaan merkistä. Ovat kuitenkin hinnaltaan murto-osa alkuperäisestä.
Tarvikeakku
9
2776
Vastaukset
- Duracellius
Englannista saat Duracell akun sopuhintaan.
Nettisivu on kaiken lisäksi suomenkielinen Duracell direct. fi
Mieluummin Duracell kuin joku täysin tuntematon kiinalainen- Akuttaa
Näytti olevan senkin 2-power merkkinen akku eikä Duracellin oma. Nyt jo poistunut valikoimasta.
- Canonisti
Patonan akku pokkarissa vara-akkuna ja toimii ihan hyvin. Vähän lyhytikäisempi kuin alkuperäinen. Samalta firmalta myös yleislaturi, joka toimii, mutta on kaikkien viritysten äiti mekaniikaltaan. Elektroniikka pelaa laturissakin hyvin.
- aivan_kelvollisia
Molemman merkkisiä akkuja on ollut parissa kamerassa.
Ei ole ollut valittamista, varsinkaan hintaansa nähden. - Anonyymi
Patonan akuista varoitan sen verran että kiertäkää helvetin kaukaa ne. On kyllä paskinta mitä rahalla saa, ja paskinta on, vaikka ilmaiseksi saisi.
- Anonyymi
Patonasta en tiedä, mutta yleensä ero piraatin ja originaalin välillä on se, että piraateissa on usein suuri laatuhajonta.
Jotkut uudet kamerat ei edes hyväksy piraatteja. Toiset hyväksyy, mutta ei aina näytä lataustasoa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Patonasta en tiedä, mutta yleensä ero piraatin ja originaalin välillä on se, että piraateissa on usein suuri laatuhajonta.
Jotkut uudet kamerat ei edes hyväksy piraatteja. Toiset hyväksyy, mutta ei aina näytä lataustasoa.Litiumakkujen ongelma on se, että niiden ulkomitat muuttuvat käytettäessä pahimmillaan juuri sen verran, että akkua ei tahdo millään saada ulos kamerasta.
Merkkiakkujen ulkomittojen muutos on yleensä sen verran pieni, että tällaisia ongelmia ei synny.
- Anonyymi
On kokemusta molemman merkkisistä akuista eri kameroilla, ja aivan asiallisia ovat olleet.
- Anonyymi
Patona MacBook akku, ala arvoinen laatu!
5800 mAh=5200mAh?:)
Akku kesti reilun vuoden, kunnes turposi ettei Mac tasohiiri enää toiminut.
Ei enää toista kertaa tätä huvipiste herkkua:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö27110072K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon2165789Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1695316PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *804955Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot93208Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe32599- 2122499
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.122319Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3712103- 241965