E-M1mkII on saatavilla heikosti tarvikeakkuja. Patona ja Mtec näyttävät melkein ainoina tarjoavan niitä. Onko kellään kokemuksia kummastakaan merkistä. Ovat kuitenkin hinnaltaan murto-osa alkuperäisestä.
Tarvikeakku
9
2948
Vastaukset
- Duracellius
Englannista saat Duracell akun sopuhintaan.
Nettisivu on kaiken lisäksi suomenkielinen Duracell direct. fi
Mieluummin Duracell kuin joku täysin tuntematon kiinalainen- Akuttaa
Näytti olevan senkin 2-power merkkinen akku eikä Duracellin oma. Nyt jo poistunut valikoimasta.
- Canonisti
Patonan akku pokkarissa vara-akkuna ja toimii ihan hyvin. Vähän lyhytikäisempi kuin alkuperäinen. Samalta firmalta myös yleislaturi, joka toimii, mutta on kaikkien viritysten äiti mekaniikaltaan. Elektroniikka pelaa laturissakin hyvin.
- aivan_kelvollisia
Molemman merkkisiä akkuja on ollut parissa kamerassa.
Ei ole ollut valittamista, varsinkaan hintaansa nähden. - Anonyymi
Patonan akuista varoitan sen verran että kiertäkää helvetin kaukaa ne. On kyllä paskinta mitä rahalla saa, ja paskinta on, vaikka ilmaiseksi saisi.
- Anonyymi
Patonasta en tiedä, mutta yleensä ero piraatin ja originaalin välillä on se, että piraateissa on usein suuri laatuhajonta.
Jotkut uudet kamerat ei edes hyväksy piraatteja. Toiset hyväksyy, mutta ei aina näytä lataustasoa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Patonasta en tiedä, mutta yleensä ero piraatin ja originaalin välillä on se, että piraateissa on usein suuri laatuhajonta.
Jotkut uudet kamerat ei edes hyväksy piraatteja. Toiset hyväksyy, mutta ei aina näytä lataustasoa.Litiumakkujen ongelma on se, että niiden ulkomitat muuttuvat käytettäessä pahimmillaan juuri sen verran, että akkua ei tahdo millään saada ulos kamerasta.
Merkkiakkujen ulkomittojen muutos on yleensä sen verran pieni, että tällaisia ongelmia ei synny.
- Anonyymi
On kokemusta molemman merkkisistä akuista eri kameroilla, ja aivan asiallisia ovat olleet.
- Anonyymi
Patona MacBook akku, ala arvoinen laatu!
5800 mAh=5200mAh?:)
Akku kesti reilun vuoden, kunnes turposi ettei Mac tasohiiri enää toiminut.
Ei enää toista kertaa tätä huvipiste herkkua:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa
Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens92701Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n1092550- 1772390
EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt1512036Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men1241634Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille
Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast4581099- 73789
- 45777
Kievarin pöydät
Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul15712Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti
Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll151703