E-M1mkII on saatavilla heikosti tarvikeakkuja. Patona ja Mtec näyttävät melkein ainoina tarjoavan niitä. Onko kellään kokemuksia kummastakaan merkistä. Ovat kuitenkin hinnaltaan murto-osa alkuperäisestä.
Tarvikeakku
9
2751
Vastaukset
- Duracellius
Englannista saat Duracell akun sopuhintaan.
Nettisivu on kaiken lisäksi suomenkielinen Duracell direct. fi
Mieluummin Duracell kuin joku täysin tuntematon kiinalainen- Akuttaa
Näytti olevan senkin 2-power merkkinen akku eikä Duracellin oma. Nyt jo poistunut valikoimasta.
- Canonisti
Patonan akku pokkarissa vara-akkuna ja toimii ihan hyvin. Vähän lyhytikäisempi kuin alkuperäinen. Samalta firmalta myös yleislaturi, joka toimii, mutta on kaikkien viritysten äiti mekaniikaltaan. Elektroniikka pelaa laturissakin hyvin.
- aivan_kelvollisia
Molemman merkkisiä akkuja on ollut parissa kamerassa.
Ei ole ollut valittamista, varsinkaan hintaansa nähden. - Anonyymi
Patonan akuista varoitan sen verran että kiertäkää helvetin kaukaa ne. On kyllä paskinta mitä rahalla saa, ja paskinta on, vaikka ilmaiseksi saisi.
- Anonyymi
Patonasta en tiedä, mutta yleensä ero piraatin ja originaalin välillä on se, että piraateissa on usein suuri laatuhajonta.
Jotkut uudet kamerat ei edes hyväksy piraatteja. Toiset hyväksyy, mutta ei aina näytä lataustasoa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Patonasta en tiedä, mutta yleensä ero piraatin ja originaalin välillä on se, että piraateissa on usein suuri laatuhajonta.
Jotkut uudet kamerat ei edes hyväksy piraatteja. Toiset hyväksyy, mutta ei aina näytä lataustasoa.Litiumakkujen ongelma on se, että niiden ulkomitat muuttuvat käytettäessä pahimmillaan juuri sen verran, että akkua ei tahdo millään saada ulos kamerasta.
Merkkiakkujen ulkomittojen muutos on yleensä sen verran pieni, että tällaisia ongelmia ei synny.
- Anonyymi
On kokemusta molemman merkkisistä akuista eri kameroilla, ja aivan asiallisia ovat olleet.
- Anonyymi
Patona MacBook akku, ala arvoinen laatu!
5800 mAh=5200mAh?:)
Akku kesti reilun vuoden, kunnes turposi ettei Mac tasohiiri enää toiminut.
Ei enää toista kertaa tätä huvipiste herkkua:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834423Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243028Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt272829Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1162605Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172499Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1122238Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e1022198Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka352090Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6382078MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142005