palkat jää saamatta
job4all--väistelkää!
15
1414
Vastaukset
- Entinenduunari
Miten tämä voi olla vielä pystyssä? minua huijattiin jo vuosi sitten! kaikki edellä mainittu on totta. palkkoja ei makseta/ kaikki muut epärehellisyydet
- peerrsaukko
toivottavasti karman laki, ja takaisin saa, mitä on tilannut.
en suosittele, koska kyseisestä firmasta saa odotella ikuisuuksiin palkkojaan.
älkää menkö hyvät ihmiset edes haastatteluun - fuckjob4all
ÄLKÄÄ MENKÖ EDES TYÖHAASTATTELUUN TEITÄ HUIJATAAN VARMASTI!!!USKON ETTÄ TÄMÄ VITSAUS ON TIENSÄ PÄÄSSÄ KUNHAN VEROTTAJA PÄÄSEE KIINNI NÄIHIN HUIJAREIHIN. (verotiedot 2017 julkaistu)
- Rahtimies86
Eivät maksa palkkoja
- TOIMINNANHARJOITTAJA
onneksi tämä salainen lista kiertää muillekkin vuokrafirmoille,ketä palkata ketä EI
- XJob4all_rak_apu_39v
Oma kokemukseni Job4allista on neutraali. Palkat tulivat pääasiassa ajallaan. Alalla on olemassa muitakin vuokrafirmoja, jos haluaa kokeilla isompaa työnantajaa. Verot ja velvoitteet Job4all hoiti ainakin omalla kohdallani ok. Kokemukseni heidän asiakkaista sen sijaan oli enemmän "haastavaa osastoa": Aika m****** työnjohtajia sun muita nipottajia tuli vastaan. Tosin raksalla tuo meno ei tunnu olevan mitenkään poikkeuksellista kun on nyt tullut tehtyä jo parisen vuotta.
Itse seurasin vierestä paria tapausta, joiden työsopimus päättyi. Yksi jamppa ei kyennyt saapumaan oikein minään aamuna työmaalle klo 7:00. Sitten oli eräs toinen tapaus, joka ei noudattanut muuten työaikoja tai leimannut itseään sovitulla tavalla. En yhtään ihmettele näiden tyyppien töiden päättymistä. Asiakkaalla oli vielä sellainen tyyli, että jos olet työmaalla 7:05, palkastasi vähenee ½ tuntia eli kirjasivat aluksi 7:30. Palkasta saatetaan pidättää pois tunteja, jos ei noudata asiakkaan sääntöjä.- Nytjotyöllistynyt
Ei itselläkään ollut mitään ongelmia palkkojen suhteen ja muutkin asiat ainakin omalla kohdalla hoitivat ihan mallikaasti.
Onkohan näillä "palkat jää saamatta" huutelijoilla jäänyt jotain kertomatta. Yhdenkin tapauksen vierestä todistaneena, kun jäi kynätunneista kiinni... - vanha_palkollinen
Nytjotyöllistynyt kirjoitti:
Ei itselläkään ollut mitään ongelmia palkkojen suhteen ja muutkin asiat ainakin omalla kohdalla hoitivat ihan mallikaasti.
Onkohan näillä "palkat jää saamatta" huutelijoilla jäänyt jotain kertomatta. Yhdenkin tapauksen vierestä todistaneena, kun jäi kynätunneista kiinni...Kyllähän se vain harmittaa jos jää omasta takaa kiinni mitä yrittää vetää välistä ja ainut huutelukanava on suomi24 sivupalsta. Itse miettisin hetken ennen kuin lähtisin uhkailemaan, julkisella foorumilla. Tämäkään ei kuitenkaan anonyymi ole.
Miksei nämä muutama koomikko laita omalla nimellään palautetta, jos henkilöiden nimiä haluavat jakaa. Olisi helpompi varmaan kritiikkiinkin vastata jos huutelijaa ei pelottaisi liikaa.
- Duunari90
Itse ihmettelen myös tätä kitinää, että mitä jäi hampaankoloon jos palkka on myöhässä vähän ja tulee maksuun kuitenkin. Ja jatkuvasti hyppii henkilöiden nimiä esiin. Ihan duunarina olin tosin, mutta ei tarvitse paljoa mielikuvitusta käyttää, että tietää ketkä sieltä 'anonymiteetin' takaa laittavat herjaa.
Itselle jäi hyvä/neutraali kuva, aloittavalla firmalla nyt on tottakai omat vaikeutensa ja ponnistelunsa. Eräiden kannattaisi miettiä mihin kotona sijottaisi peilin, jotta voisi sitä tarkastella lähemmin. - 4kk
Joo maksaa ne palkat, muttei lopputiliä.
- Eipalkkoja
Vieläkö tämä putka puksuttaa?
Oma keissi ratkesi hyvin, sain vuoden jälkeen kaiken joka jäi saamatta, toivottavasti muutkin. - Teppos
Job all ei tarjoa enää töitä kaikille kun meni kupit nurin
- Anonyymi00026
Millä nimellä nykyään operoidaan?
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1982747Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1582465Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061152- 64941
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait246860Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a21853Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies93820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka290811Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22738Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93719