Maafushille kesäkuussa 2018

Unelmalomailijat

Suunnittelemme reissua Malediiveille kesä-heinäkuussa. Tarkoitus viipyä Maafushilla ehkä viikko. Varailemme vasta lentoja ja suunnittelemme reittiä.

Onko muita lähdössä Maafushille samoihin aikoihin :-) ?

5

1268

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kesäreissuun

      Juhannus olisi tarkoitus viettää Maafushilla. Hotelliksi valikoitui uima-altaan vuoksi Kaani Village&Spa ja siitä olisi kiva lukea kokemuksia jos jollain on. Suunnitelmissa olisi ainakin snorklailla ja käydä resort retkellä.

    • Onnistunutvalinta

      On tullut käytyä tuossa kyseisessä hotellissa viime kesänä. Hyvä valinta! Tietty melko kallis...
      Uima-allas tosiaan löytyy mutta aika harvoin tuli siinä käytyä. Altaan takana sijaitsee myös Spa, jonka hierontoja voin kehua. Hinnat kyllä Suomen luokkaa.
      Hotellissa on hyvin eri tasoisia huoneita. Pienimmät vähän ahtaita.
      Aamupala on buffet-tyyliin ja ihan kiva.
      Hotellin henkilökunta on mielettömän mukavia. Tulette saamaan ehkäpä ystäviä loppuiäksi :-).
      Hotellin aulassa oli biljardikin, jota tuli pelailtua ahkeraan.
      Hotellin sijainti saarella on erittäin hyvä.

    • Enemmänkuinrantaa

      Vinkkinä että tuolla Maafushilla asuu yksi suomalainen, nuori nainen. Pinja nimeltään. Häneltä saatte varmasti hurjasti hyviä vinkkejä retkiin ym.
      Me saimme hänen kauttaan hienosti kontakteja paikallisiin. Kävimme mm. kalastamassa mustekaloja ja vietimme iltaa vain paikallisten suosimassa paikassa. Jäi tosi kivoja muistoja.

    • Marjukkah

      Millainen Maafushin ranta on? Onko siinä uintietäisyydellä koralleja?

    • Retkillevaan

      Maafushin uimaranta on hyvin hienoa hiekkaa. Snorklaamalla jos ui kauemmas voi löytää pieniä kivikoita, mutta vähissä on. Kaloja toki liikkuu jonkun verran rannan tuntumassakin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      336
      11534
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      38
      3507
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      79
      3067
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      103
      2805
    5. 92
      2676
    6. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      50
      2495
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      158
      2419
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      275
      2304
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1491
    10. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      14
      1460
    Aihe