On monenlaista koiran omistajaa.Lääkäri toteaa koiralla olevan sydänsairaus.NO eihän meidän koiralla ole sellaista.Juoksutetaan hullun lailla eläinten hautausmaalla,sillä uhalla kun oli huomautettu asiasta.Surkealla menestyksellä.Kesti muutama päivä ja koira oli entinen.Ei siinä perheessä kyllä koiraa tartte,emäntä on paljon vihaisempi kuin yksikään vihaiseksi härnätty koira.
juoksutti koiransa hautaan
8
345
Vastaukset
- ytydghjgj
Sekava alotus.Koiraa, sydänvikaista juoksutettu eläintenhautausmaalla kunnes kuoli sydänkohtaukseenko?
Kauanko se juoksutus kesti? Kerralla yhtäjaksoisesti,juostu matka?
Kuka kertoi siitä? - myösihmetys
Monet pyöräilyttää kilometritolkulla, ja juoksevat itsekkin eikä haittaa näy.Juoksiko hautuumaalla pitkäänkin,ja päättyi juoksrminen kaivettuun monttuunko?
- kolmasihmetys
Tuosta voisi päätellä yhtä ja toista kun on niin sekava. Koska "eihän meidän koirassa.." virkkeessä ei ole lainausmerkkejä voisi päätellä että aloittaja puhuu omasta koirastansa. Koko jutusta voi päätellä myös sen että sitä on juoksutettu sen pari päivää siellä hautausmaalla yhteen putkeen ja sitten se meni ja ilmeisesti kuoli.
- tarkkaajoitus
Ilmeisesti juoksutettu hautaan,eli ominjaloin meni monttuun.Erikoiselta vaikuttaa, ja trollilta😆
- pitkänokka
En tiedä kyseistä tapausta.Mutta itselläni on sydänvikaisesta koirasta kokemusta, ettei esim.rappusia saa kulkea muuta kuin kantamalla. Puhumattakaan juoksutusta.ii
- mortus
Jos koira on kuolemassa, eikö ole ihan loogista juoksuttaa sitä hautuumaalla? Hyvällä tuurilla kupsahtaa suoraan kuoppaan.
- haisee
Huonolla honkajoelle.
- Surkua
Meidän naapuri polkee fillarillaan ja "ulkoiluttaa" pikkujalkaista koiraansa. Rotua en tiedä mutta paino lie max 10kg.
Kyllä jalat vilistää.
Ei ole oikein!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site916079Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto545050SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574202SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963799Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost73543Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1113086SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502513Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352439Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat502163Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val71505