Villiviini

Kaikkeakanssa

Mitäs tykkäsitte"uudesta"villiviinistä ja pitäjästä?

15

2498

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Virta-vie

      Kysymys on aika kinkkinen,sillä täytyy odotaa Kyyjärvellä eläkeele
      siirtyneen Rovastin kantaa ensin.!Pitäjässä ei mitään vikaa,mutta tuo viini hyväksyntä
      täytyy kyllä saada rovastilta,varsinkin kun kyseessä on "villiviini"!

    • kyky67

      Hienoa että joku uskaltaa yrittää ei ole helppo laji pienellä kylällä ravintolan pito. Toivottavasti pärjää kyllä kylällä yksi ravintola karaoke paikka pitää olla.

    • Heippasvaan

      Aina uudet yrittäjäy hyvä.

    • Puutarhuriko

      On kaunis kasvo. Minulla se kasvaa puutarhassani.

    • Villiviintähik

      Hyväst män peähä villiviini. Hik!

    • sukula

      Ihana paikka niinkuin pitäjäkin hyvä meno hyvät ruuat mukavia ihmisiä.

    • pettynyt

      Eikä ole rähinäpaikka jossa surkeat järjestys (naiset) tappeluita ym. Toivottavasti uuden omistajan myötä meno muuttuu.

      • Hdspk

        Ei näissä syrjäkylissä muita ole kuin rähinäpaikkoja, koska näissä asuu sellaista porukkaa jotka lähtevät baareihin vain rähisemään.


    • Musiikinrakastaja

      Pari kertaa tullu käytyä, molemmat pettymyksiä. Paikassa soi joko mummohumppa tai ei mitään. Ja seurana paikalliset ammattilaiset.
      Musiikkiin voisi enemmän panostaa; sijoittaa enemmän kaiuttimia ympäri pubia. Ja laittaa jotain musiikkia edes soimaan..

    • kyky67

      Aivan ihana uhkea ulkoiselta olemukseltaan tämä uusi pitäjä. Itse paikasta en tiedä mitä nyt nämä syrjäkylän kapakat on. Onnea ja menestystä sitä tarvitaan.

      • Aåäoqw

        Ku on nyt eniten hehkutettu pitäjän ulkoista olemusta niin onkos jotain kuvaa linkittää? Voisi arvioida vähän että kannattaako lähteä kauempaa katsomaan ja omaksi ottamaan.


    • Pereho

      Uuden omistajan käytös töykeää ja täysin perustelematonta. Haukkuu ja haistattelee asiakkaita pienenkin rähinän tullen vaikka lehdessä kovasti kehui kuinka rauhallisena ja tyynenä pärjää juopuneiden kanssa. Outoa toimintaa.

      • aföälggh

        Se on aivan oikea tapa käsitellä rähisijöitä. Eihän kaikki juopuneet rähise.


    • paikkakuntalainen

      Kannattaa valita paikat missä käy jos saa huonoa palvelua kanattaa mennä muualle. Kyllä se haistattelu ym loppuu kun ei ole asiakkaita.

    • Laura_Eteläkari

      Kiitos kaikille palautteista, niin hyvistä kuin "huonommistakin" ☺️

      Parhaani mukaan yritän järjestää kaikille jotakin, mutta se ei valitettavasti onnistu yhdellä kertaa. Musiikkiin on panostettu jo ylipäätään hommaamalla laitteet, mutta kuten yllä totesin niin kaikkia en pysty miellyttämään yhdellä kertaa. Joka kerta ravintolassa kuitenkin musiikki on soinut ja tulee soimaan jatkossakin.

      Mitä tulee sinun kommenttiisi pereho niin tuo, että haukun ja haistattelen asiakkaille ei pidä kyllä paikkaansa. Sen sijaan olen herkkä puuttumaan niihin pienimpiinkin rähinöihin turhankin kovaäänisesti sillä tavoitteeni on saada Villiviini pysymään rauhallisena ja kaikille viihtyisänä paikkana jossa ei voi käyttäytyä niin kuin itse haluaa. Tappeluihin minulla tulee olemaan jatkossakin täysin nollalinjaus.

      Palautetta saa ja tulee antaa jatkossakin jotta tiedän mitä voisin tehdä toisin, mutta mukavampi olisi saada sitä ihan kasvokkain jotta voimme keskustella puolin ja toisin ilman väärinkäsityksiä ☺️

      Mukavaa kesää kaikille ja tervetuloa Villiviiniin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      64
      1341
    2. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      73
      1286
    3. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      8
      980
    4. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      926
    5. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      919
    6. 49
      818
    7. Vieläkin saat

      Sydämen tykyttämään. Vaikka emme näe
      Ikävä
      38
      793
    8. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      42
      746
    9. 77
      745
    10. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      79
      743
    11. En tahallaan sua välttele...

      Olis niin kiva nähdä jossain muualla kuin kaupassa!
      Ikävä
      53
      718
    12. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      691
    13. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      141
      665
    14. Nyt kaatuu Kuisla

      Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee
      Seinäjoki
      30
      636
    15. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      55
      615
    16. Pystyisitkö liikkumaan

      Tai tapailemaan kaivattuasi julkisesti?
      Ikävä
      62
      587
    17. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      95
      541
    18. Sastamalassa epäillään tappoa, kaksi otettu kiinni

      Kuulemma Aarnontiellä tapahtunut Tietääkö joku enemmän?
      Sastamala
      23
      518
    19. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      504
    20. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      55
      500
    Aihe