Jokiniemen seutu

KatriinaKysyy

Millaista seutua tämä Jokiniemi, ollaan suunniteltu ostaa talo sieltä, soveltuuko alue lapsiperheelle?

16

1566

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ensuosittele

      Diipadaapa sinne juorukylälle ei kukaan täysjärkinen muuta.. Et saa muuta kuin kyyläreiden ja kukkahattuja naapuriksesi. Ja toinen painajainen on sydän laukaan koulu siellä kiusataan ihan urakalla toisiaan.

    • Muutavaan

      Jokiniemi on hyvää asuin aluetta. Hyvät ulkoilu alueet, kaupat ja muut palvelut suhteellisen lähellä. Koulut ja päiväkodit lähietäisyydellä.
      Ei kannata uskoa mitä tällä palstalla jotkut jatkuvasti kirjoittaa ja heittää lokaa Laukaan palstalle
      Ilmeisesti hän on jotenkin kokenut pettymyksiä ja on katkeroitunut, siksi on jatkuvasti täällä hankkimassa.

      • Paskaläntti

        Heh heh laukaa on kyllä yks pettymysten tuppu kylä missään et saa rauhassa olla et edes omassa kodissa kun joku perkeleen puskaradio kyylää nurkalla. En muuttaisi ikinä enää takaisin vaikka olisi viimeinen läntti kartalla


      • Hankielämää
        Paskaläntti kirjoitti:

        Heh heh laukaa on kyllä yks pettymysten tuppu kylä missään et saa rauhassa olla et edes omassa kodissa kun joku perkeleen puskaradio kyylää nurkalla. En muuttaisi ikinä enää takaisin vaikka olisi viimeinen läntti kartalla

        On se kumma kun, et saa rauhassa olla ja asustaa. Oliskohan se vika sinussa ja sinun mielikuvituksessa???? Mitä sinussa olis niin erikoista, että oikein olet joutunut kokonaan käyttääkseen!? Mutta jospa se kyttääjä ja pahan suopa oletkin sinä!!??
        Minä en ole vielä tähän päivään mennessä huomannut kyttääjiä enkä muita kummallisuus?


    • puutarhuristi

      Taannoin ostimme kottikärryt oikeen kalvanoitu malli meni naapurilla tunteisiin ei ole tervehtinyt sen jälkeen.

      • Noaaahaha

        Juntti hähäää


    • Tyhjättynnyritkolisee

      Täältä et valitettavasti montaa asiallista vastausta saa. Syy ei ole laukaalaisissa eikä Jokiniemen seudussa. Näillä sivuilla vaan on niitä, joiden täytyy sotkea asialliset keskusteluyritykset. Katkeria, pikkusieluisia ressukoita, joiden kannattaisi hankkia oma elämä!

      • Kylmietiijän

        Sinähän sen tiedät puskaradio kun tunget nokkasi toisten asioihin


    • takaisinlaukaaseen

      Jokiniemi minun mielestä hyvää asutusaluetta.Äidillä ja Isällä osake siellä.Hyvät ulkoilulenkit ja muutenkin rauhallista.Itsekkin muuttaisin sinne,mutta nyt ei pysty.

    • Jakossuu

      Bentsoja vaan nasuu niin kyllä viihtyy

      • Öhöhöhhöhöö

        Sinähän sen tiedät piripää hörhö


    • Täälläkin

      Koiran paska haisee

    • tietoo-on

      Ja "sinähän-se-tiedät" - tyyppi on tunkemassa joka paikkaan huippuälyllisillä kommenteillaan!
      Ei tainnut olla koulussa terävin kynä penaalissa!

    • Kulttuuri

      Lapset kiusaa toisiaan ja aikuiset toisiaan elukat paskoo pitkin väyliä

    • Vertaillut

      En sijoittaisi noihin yli kalliisiin Kekkosen ajan taloihin.

      • Ähähähähähää

        Niin sinun paikkas on kirkkoveneen alla muiden spurgujen kanssa


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      97
      3988
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      97
      3337
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      131
      2658
    4. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      232
      2115
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      92
      1889
    6. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      100
      1833
    7. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      21
      1819
    8. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      115
      1638
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1321
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      57
      1232
    Aihe