https://www.ksml.fi/teemat/autot/Toyotan-lupaus-piti-Hinnoista-katosi-useita-tuhansia-yhdessä-yössä/1176887?pwbi=521486ee5b4efa4f2e465787b0f46438
Tätä odotetaan nyt myös Suomeen, tälläinen kaupanteko lisäisi huomattavasti uusien autojen myyntiä.
Tätä odotetaan nyt myös Suomeen, tälläinen kaupanteko lisäisi huomattavasti uusien autojen myyntiä.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Onhan se jo suomessa. Uus auto on 29.999e lisävarusteet, esim 33 579e ja siitä ei neuvotella. Vaihtoauton hinta vaikuttaa välirahaan. Tarjoukset ja kampanjat erikseen.
Kun+tuohon+perus+yarikseen+tulee+kaikki+toimituskulut+ym+muut+niin+osamaksun+todellinen+vuosikorko+on+10%-kuka+hullu+sellaisen+laittaa+alleen
Miksi+tojo+auto+ei+voi+antaa+kunnon+korkotarjouksia?+Koska+lähtöhinnat+on+kalliit+ja+takuut+lyhyet+kuten+VW+konsernin+autoissa+myös
Pitääkö persaukisen ostaa kaikki osamaksulla. Todellinen luuseri.
Todella mielenkiintoista kuinka myynti on järjestetty uudelleen Uudessa-Seelannissa.
Onkohan sielläkin Toyotat olleet järjettömän ylihinnoiteltuja, kuten meillä?
Nythän on niin, että markkinataloudessa hinnat määräytyvät kysynnän ja tarjonnan mukaan. Toyota ei ole ylihinnoiteltu, koska se menee kaupaksi nykyisillä pyynneillä paljon helpommin kuin monet kilpailijamerkit. Ja sehän johtuu Toyotan luotettavuudesta ja taloudellisuudesta. Ostajan ei tarvitse pelätä ostavansa helposti laukeavaa korkeaviritteistä puutarhakoneen moottorilla varustettua ja muuten moniongelmaista kulkuneuvoa.
Ei Toyota ole kallis, mutta ylihintainen laatuunsa nähden, näet se ruostuminen piinaa ja asiakkaalle jääneet takaisinkutsut kertoo huonosta suunnittelusta ja toteutuksesta.
"ei tarvitse pelätä korkeaviritteistä moottoria", no ei todellakaan. No onko nuo nykyiset kilpailijoitten nykyaikaiset moottorit niin viritettyjä ettei ne kestäsi? Hehee, Toyota on vaan 2-3 sukupolvea moottoritekniikassa jäljessä ja kaikki puhti ja resurssi on mennyt noitten patteriautojen kehittämiseen, vaikka siinäkin muut painelevat jo edellä. Toyota on onnekseen saanut Mazdan kumppanikseen, joten pientä toivoa silläkin on pysyä mukana, sillä pelkällä länsilainalla ei näytä nnistuvan.
Suomessa Toyotavaarithan vetäisivät itsensä jojoon jos heidän nykyisten autojensa putoisi samalla suhteella kun uusien hinnat putoisi. Väliraha korkeitaan kasvaisi hieman.
Toyotan winter pack, talvirenkaat peltivantein ja lumiharja, normaalihinta 2999 euroa, nyt vain 999 euroa eli mahtavat 2000 euroa alennusta.
Jihuu ja pullakahvit nopeimmille.
Tuo kyllä vetoaa vaareihin ihan kybällä.
Tulisipa meillekin tuo tapa, ettei tarvitse, eikä voi tinkiä. Olisi auton ostaminen helppoa kuin ruoka- tai vaatekauppa.
Yhtä kuin Toyotan arvot laski ja laskee tuon uutisen jälkeen muuallakin.
Nyt kannattaisi laittaa se Toyota äkkiä kiertoon jos siitä vielä saisi asialisen hyvityksen.
Volkkarilla tuskin tulee mitään alennuskampanijaa kun rahaa pitää kerätä, kerronko , mihin?
Vähän voisin vinkata, Hu.......lla alkaa! Maksajia kaivataan! Lahjoituksetkin ovat tervetulleita !
https://tekniikanmaailma.fi/dieseleiden-osuus-automyynnista-sukelsi-rajusti-euroopassa-suomessa-osuus-on-jo-nyt-euroopan-toiseksi-alhaisin/?shared=839010-2c51641e-500
VW sai tällästa aikaan.Lienee muut valmistajat samassa touhussa olleet kun riitaa ei saasteasiassa ole valmistajien kesken
Olisko kartelli saastesopimus kassakaapissa?
Miten niin ei volkkariin tule alea?
Terot toitottaa joka palstalla tälläkin hetkellä halvoista volkkareista.
Kummaa venkoilua.
Eihän VW mainosta itsekään sitä "Das Auto". Huomasivat vihdoinkin mikä ero on autoilla ja kansanvaunuilla!
Todella, Volkkarilla todellakin tiedetään , mitä venkoilu tarkoittaa!!
Ei kai ne enää teekään usko tuotteeseensa.
Toyotalla menee ilmeisesti tuolla uutisen perusteella huonosti ja hintoja pitää saada jotenkin alas?
Tuote ei ole siis haluttu.