Vastikkeetonta rahan jakoa

Kyllä on Lahden kaupungilla rahaa, turvapaikkaturisteja on otettu noin400, ilmeistä enemmänkin.Bussiin tuli ulkomaalainen mies ja kolme lasta alle viiden vuoden ja kun poistuin bussista ,tämä mies vaimoineen istui kahden sylilapsen kanssa . Viisi lasta, eikö ole muuta tekemistä, kun kuteminen. Polotetaan omaa kieltä ja kun lapset aikanaan menee kouluun , miettikää mitä se maksaa , kun ensi opetetaan suomen kieli.
Ei mene montaa vuosikymmentä, kun rotuenemmistö on muukalaiset.
9464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Suomessa saa lasten tekemisen jälkeen niin hyviä tukiaisia kaikki ettei hullukaan töihin mene sen jälkeen. Vituttaa oikein kun olen niin ruma etten kenellekään kelpaa.

Äänestä

Liipola täynnä laittomia

Äänestä
  • Selvitä itsellesi, kuka on laiton. Laiton ei ole oleskelulupaa odottava eikä oleskeluluvan saanut. Laittomilla voi olla myös paperit, esim, thaihieroja jäänyt maahan viisumin päätyttyä. Myös turvapaikanhakijoilla on paperit,
    Miksi leimaat Liipolaa?

    Äänestä

  • Ei liipola tarvii mitään leimaamista, tosiasiat puhuu puolestaan ja sen tietää kaikki joten turhaa siellä valitat rumista leimoista.

    Äänestä

Laiton on luvatta maassa oleskeleva esim.kielteisen päätöksen saanut joka menee piiloon, oletko itse piilottelijoita piilottava, kun älähdit. Totuus ei ole leimaamista.

Äänestä

Mutta ei tarpeellisiin lääkkeisiin suomalaisille. Oik. Asiamies

Äänestä

Puupääpersuilla keittää taas oikein mukavasti. Voi että ne on söpöjä.

Äänestä

30-vuotta Suomessa asunut irakilainen keksi olevansa vasta maahantullut pakolainen, kivasti tienasi taskurahaa. Kyllä vois ottaa kansalaisuuden pois.

Äänestä

Nuo kaikenmailman turvapaikkaturistit vetelihtivät kaupungilla ja ostelevat vaikka mitä meidän rahoillamme. Pelaamossa pelaavat, ja meidän rahoilla. Asuvat ilmaiseksi, ja jälleen meidän rahoilla. Kaikki vaan poistettava kaupungistamme ja meidän maastamme. Ja siihen ei pidä käyttää meidän rahojamme. Poistukoon vaikka kävellen. Pääasia että poistuvat.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ennustelija kirjoitti:

Kyllä on Lahden kaupungilla rahaa, turvapaikkaturisteja on otettu noin400, ilmeistä enemmänkin.Bussiin tuli ulkomaalainen mies ja kolme lasta alle viiden vuoden ja kun poistuin bussista ,tämä mies vaimoineen istui kahden sylilapsen kanssa . Viisi lasta, eikö ole muuta tekemistä, kun kuteminen. Polotetaan omaa kieltä ja kun lapset aikanaan menee kouluun , miettikää mitä se maksaa , kun ensi opetetaan suomen kieli.
Ei mene montaa vuosikymmentä, kun rotuenemmistö on muukalaiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu