Sillanpää vaan lomailee

PannariPaavo

Ensin he olivat Thaimaassa ns. ’terveyslomalla’ kaiketi 2 kk kristallisoitumassa ja nyt heti perään lähdettiin Espanjaan ’kuntolomalle - loppui kristallit, niin piti lähteä narkkailemaan heti uudestaan - ja etsimään uusia välittäjäkanavia, kun edellinen hovimyyjä vangittiin. Typerää esitystä narsistilta. Hänenä olisin nyt hyvin hiljaa. Poika esittää polleeta ja kovista, vaan löytyy se nöyryys vielä hänellekin. Paljon on entinen tangokuningas muuttunut vuosien varrella, ei ole enää entisensä, ei lavalla, ei spiikeissään ja ennen niin freeseistä kasvoista ja olemuksesta paistaa nyt vain vanhentunut ihmisraasku.

3

360

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyiperkele

      Koskahan sieltä tulee AIDSIA ja HIVIÄ suomeen?

      • Kaveri_tietää

        Heti kun Sillinpää tulee takaisin...


    • hurun.viimeessä

      Mikä lie osuus huumeisiin tällä virolaisella poikaystävällä?
      Melko epäsiistin ja narkkiksen näköinen kolmekymppiseksi ja eikös Siltsu alkanut seukkaan sen kanssa muutamia vuosia sitten, eli taisi Viron poika opettaa että on sitä muutakin kuin viinakset. Pokasi ja koukutti hyvän elättäjän ja Siim saattaa olla se joka hankkii huumeita Jarille.
      Toisen huumeriippuvuudella varmistaa oman helpon elämän.
      Eikös Thaimaan reissun jälkeen Jari kertonut että Siim pakkasi laukut, joista löytyi metaa?...

      Seura tekee kaltaisekseen ja moni tietää tapauksia, joissa uusi tuttavuus pistää toisen elämän pilalle.
      Jos Jarilla on ei-narkkareita läheisiä ja ystäviä, jotka välittää hänestä oikeasti, niin kannattais tehdä jotain.
      Tosin eihän sitä väkisin voi saada irti aineista hoitoon viemällä, jos ei itse halua ja ei taida haluta.

      Oma mielipiteeni on se, että silkkihansikkain asiaa on käsitelty.
      Kun jäi uudestaan kiinni, niin kunnon tuomio eikä mitään sössöttelyä ja rahalla pääsee-sakkoja. Ei rikkaan pussissa merkitse mitään pikkusakot.
      Suomessa pitäisi olla samalla lailla kovat vuosien tuomiot huumeista.
      Ja heti kiinni jäädessä pari viikkoa putkaa, niin alkaa pääkin selvitä.

      Jos tämä artisti yhtään arvostaisi yleisöään, niitä jotka ovat fanittamalla Jarille kaiken hyvän mahdollistaneet, niin pitäisi kyllä sen verran olla kunnioitusta heitä kohtaan että hoitaisi työnsä selvin päin.
      Mutta ei taida enää pystyä siihen.
      Keskisormen näyttämiset ja irvistelyt ja itkeminen...Tuskin selvänä tekisi.
      Voin kuvitella, miten vaivautunut olo on yleisöllä, kun ykskaks laulaja alkaa nyyhkimään omiaan...sitten nauraa...voi jösses mikä myötähäpeä.
      Ja tämä virolainen heiluu lentokentällä kuin apina.
      Äiti taisi pitää poikansa kurissa, mutta nyt mennään kuin viimeistä päivää...

      Hyvä että moni on perunut keikan ja toivottavasti moni tekee vielä samoin,
      eikä rahoita huumeita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      46
      5681
    2. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      49
      2935
    3. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      183
      2615
    4. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      10
      2281
    5. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      27
      2053
    6. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      12
      1972
    7. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      15
      1696
    8. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      145
      1295
    9. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      13
      1167
    10. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      259
      1125
    Aihe