Gambia on rikollisten ja rosvojen paratiisi! Poliisit jakavat ryöstösaaliin ja antavat rosvojen mennä. Kehottaisin harkitsemaan kaksi kertaa,enne kuin tilaatte matkan Gambiaan. Meidätkin on ryöstetty jo kahdesti!!!!!
RIKOLLISUUS
11
670
Vastaukset
- myskihärkä
Ja missäköhän,ja millä tavalla?!Vaikea uskoa tuota väitettä.
- Jussipussi2
Höpö höpö, Gambiassa ei ketään ryöstetä, ei missään tilanteessa. Olen viettänyt Gambiassa lomia
ja kulkenut yöaikaan pieniä syrjäkujia yms. eikä koskaan minua ole mitenkään uhattu, päinvastoin, neuvomaan ollaan tultu ja opastettu määränpäähän jos on ollut neuvoille tarvetta. Gambia on varmaan niitä maailman turvallisimpia maita, nimittäin muuallakin on tullut käytyä. - myskihärkä
Juuri näin.Keskustelun aloittaja on sontaa jauhava idiootti.
- Jussipussi2
Niin tai keskustelun aloittaja on ollut kaverinsa kanssa "viihteellä" ja se sen suomalainen kaveri on kääntänyt sen kun niille on tullut sanaharkkaa ja muutakin kinaa.
- maton
Me kyllä tiedetään Gambia. Olemme asuneet siellä useaan otteeseen pitkiä aikoja ja nämä ei ole höpöjuttuja, Meidän kotiin on murtauduttu 2 kertaa, vaikka asuimme vartioidussa talossa. Toisen kerran saatiin vartija kiinni ja nyt viime kerralla ei edes tutkittu, kun vartija ilmeisesti maksoi jo etukäteen poliiseille, Ei ollut sama talo. Ystävältämme varastelliin 1900 euroa matkalaukusta,kun hänet ensin huumattiin spraylla ja sen jälkeen varastettiin. Meillä on poliisiraportit näistä tapauksista,joten nämä eivät ole höpöjuttuja!
- Anonyymi
maton kirjoitti:
Me kyllä tiedetään Gambia. Olemme asuneet siellä useaan otteeseen pitkiä aikoja ja nämä ei ole höpöjuttuja, Meidän kotiin on murtauduttu 2 kertaa, vaikka asuimme vartioidussa talossa. Toisen kerran saatiin vartija kiinni ja nyt viime kerralla ei edes tutkittu, kun vartija ilmeisesti maksoi jo etukäteen poliiseille, Ei ollut sama talo. Ystävältämme varastelliin 1900 euroa matkalaukusta,kun hänet ensin huumattiin spraylla ja sen jälkeen varastettiin. Meillä on poliisiraportit näistä tapauksista,joten nämä eivät ole höpöjuttuja!
Olen muuttamassa Gambiaan noin vuodeksi. Nyt minua rupesi pelottamaan. Ja miten ihmeessä sait sinne matkalaukut? Kaikki asiallisen hintaiset lennot on ilman matkalaukkuja, ja postitse hirveä hinta.
- Anonyymi
Rikokset ovat kasvaneet hurjasti uuden pressun aikana,mut ryöstettiin 1v sitte.15v ennen sitä oli turvallista.
- Anonyymi
PRESSAN...
- Anonyymi
Yahya Jammehin aikana oli turvallista,miehenä ja humalaisenakin oli joka paikka turvallista.Nyt pitää varoa mut päivisin ihmisten lähellä ollessa ei hätiä mitiä missään.
- Anonyymi
Pimeällä yksin ei minnekkään,ehkä Senegambiaan siellä tuskin kukaan tulee ryöstämään...Ja kun liikut paikallisen kaverin tai oppaan kanssa ei mitään pelkoa missään.
- Anonyymi
Tässä esimerkki Jammehin toimista:2010 hän teloitutti 13 rikollista,mistä heidät oli tuomittu ei tietoa. .MUTTA rauhassa sai olla oli sitä missä hyvänsä kadulla tai kujalla...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662328Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.401937Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣291656Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1761613Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1001516Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1851253Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1311238Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬251156En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9962- 77959