Tuli ongelmia jalustan irroittamisessa tv:sta,nyt laatikossaan kellarin lattialla yläosa alhaalla styroxit fyllinä.Eihän mitään haittaa näytölle,ettei "sattuisi purkautumaan" ???????
samsung LCD säilytys
4
328
Vastaukset
- varastomies_50
tehtaan paketissa ainakin samsung-tv on "väärinpäin" siis alapuoli ylhäällä. vain plasma-telkaaria ei saa säilyttää nurinpäin.. kuvaputki, lcd ja led ym.. ei haittaa jos on nurinpäin.
OK,varastomies_50,thanks !
- kondension.minimointi
Pääasia elektroniikan varastoinnissa on toki tasainen lämpötila, jotta kosteus ei tiivisty pinnoille. Muuten se nyt periaatteessa on aika sama, kunhan ei mihinkään äärilämpötiloihin mennä.
- asiaaaaa-joo
"""Pääasia elektroniikan varastoinnissa on toki tasainen lämpötila, jotta kosteus ei tiivisty pinnoille."""
Se on vaan kumma kun autoa voi pitää ulkona 60 asteen lämmössä ja -50 asteen pakkasessa, ja on näyttöjä, tietsikoita, akkuja, ledejä, piirilevyjä, diodeja, muistipiirejä ja vaikka mitä. Eikä nämä 100 asteen vaihtelut haittaa sitä mitenkään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 522127
- 622042
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p131561- 621372
- 501339
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41855Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit90727Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118717Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33688- 40653