Valot automaattiasennossa ei enää toimi P12

Eli kun Primeran valokatkaisin on automaattiasennossa eli valot päälle käynnistäessä niin valot ei toimi. Johtui muistaakseni jonkun releen kolvauksen irtoamisesta. Löytyikö jostain ohjetta miten korjataan.
1235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tein tämä joskus parivuotta sitten omaan primeraan.Kuskin jalkatilassa vasemmlla puolella on suunilleen tupakka askin kokoinen boxi jonka kyljessä moninapainen iroitettava liitin. Ota liitin irti boxi käteen ja kansi auki.Sisällä releitä joiden juotokset olivat ainakin minulla murtuneet irti .Juota liitokset uudellen (vaikka kaikki). Minulla ainakin auttoi ko. vaivaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LinkkiäToivon kirjoitti:

Eli kun Primeran valokatkaisin on automaattiasennossa eli valot päälle käynnistäessä niin valot ei toimi. Johtui muistaakseni jonkun releen kolvauksen irtoamisesta. Löytyikö jostain ohjetta miten korjataan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu