Kauhukokemus Israelin matkalla. Tilattu Hotels.comista ja maksettu luottokortilla.
Paikalla oli täysi kaaos ja rakennustyömaa. Jopa aula oli rakennusromua täynnä, käytävät haisivat lialle ja sementtiä oli joka puolella. Huone sama: ei siivottu ja pelkät likaiset patjat lattialla, romua joka puolella, ikkunaverhot repeytyneet ei pyyhkeitä jne.
Saimme molemmat heti astmakohtaukset ja hengitysvaikeuksia. otimme muutaman valokuvan ja lähdimme alas selvittämään asiaa. Rämässä aulassa hassunnäköinen otus yritti selittää ,että kaikki on hyvin mutta tietysti lähdimme etsimään asiallista hotellia.
Hotellissa ei ollut mainoksessa edes puhelinumeroa ja ositekin oli väärä. Kuvat mainoksessa olivat käsiteltyjä ja kaikki hienouden kuntosalista lähtien olivat keksittyjä.
Poliisi ei auttanut ja käskettiin vaan tekemään valitus hotellille josta ei sitten edes johtajaa tavoitettu!! Välissä oli myös Agoda niminen agentti joka pitäisi olla kuuluisa? Ei kuitenkaan vastausta ole kuulunut vielä.
Mitä pitäisi tehdä?
Otettiin myös yhteyttä Suomen Suurlähetystöön jossa tuli lähinnä myötätuntoa.
Auttaisiko Israelin matkailunedistäjät? paikan päällä asia ei heitä kiinnostanut.
Surkein hotelli ikinä Tel Aviv Arcadia Tower!
2
556
Vastaukset
- ProomuJanne
Oletko miten paha kusipää?
Ihan lähetystöä vaivasit hotelliongelmallasi....eli veronmaksajien pitäisi jotenkin hoitaa hotellia sinulle? On jumalauta otsaa.
Jatka vaan niillä Tallinnan risteilyjen tiellä jatkossa.- gtgtgtgtfrfr
Ei suinkaan vaan neuvoja kyselin ja tilanne oli paha kun jouduimme yöpymään taivasalla kun hotellivaruksia ei saanut kun oli pääsiäinen. Kusipäitä oli tuossa feikkihotellissa ja paikallisissa ihmisissä. Turisti-infokaan ei edes vaivautunut etsimään numeroita mihin soitettaisiin jotta apua saataisiin nopeasti.
Selvä rikos saadaan joidenkin mukaan siloitettua siiviiliasiaksi vaikka kaikki asiassa oli huijausta.Ei ollut mitään asumiskelpoista hotellia. Osoitekin oli väärä.
Mikä muuten saa tunteesi kuohahtamaan? Lähinnä meillä on syytä raivostua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun302786Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081817Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171800- 171414
Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si711279- 241235
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431168Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?761131- 311008
UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa98993