Pikkulapsen raiskaajalle yhdyskuntapalvelua Ruotsissa.
Uhri oli hyväksikäytön aikana 7-9 -vuotias.
Pikkulapsen raiskaaja, joka oli tekojen aikaan 15-16 -vuotias, raiskasi tuohon aikaan 7-9 -vuotiaan lapsen, ainakin kahdesti. Nyt hänet on tuomittu 80 tunnin yhdyskuntatuomioon. Tuomion pienuus ihmetyttää.
Lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä tuomio olisi kaksi vuotta vankeutta. Mutta koska tekijä oli 15-16 -vuotias teon aikaan, hän selvisi yhdyskuntapalvelulla. Käräjäoikeus otti myös huomioon sen, että rikoksesta on aikaa jo 2-2,5 vuotta, joten nykyisin 19-vuotias tekijä selvisi pikkulapsen hyväksikäytöstään 80 tunnilla yhdyskuntapalvelua.
Oikeuden mukaan ”tapahtumasta oli kulunut jo aikaa”, minkä takia hänelle ei tarvinnut antaa täysimääräistä rangaistusta.
Pikkulapsen raiskaajalle yhdyskuntapalvelua
Älytön_tuomio
1
224
Vastaukset
- nurkantakunen
Olisiko ollut lautamiesten nimet Ali,,Muhahhed ja Jaffar..ija mukana "muodon vuoksi" joku Bertil...Ihme ettei saanut syytettä tuo pikkutyttö.
"Alkuperäismaassaan" olisi kivitetty tyttö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1173073Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk572758Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352162Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1012071Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441921Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1251910Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.8975Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas66933Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville11878Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77870